Вчені отримали знімки області надмасивної чорної діри у центрі Галактики

Астрономи знайшли поруч із чорною дірою нову планету, про існування якої раніше не знали.

pixabay.com

Вчені Європейської Південної обсерваторії в Чилі зуміли отримати найякісніші та найчіткіші на сьогодні зображення області навколо надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики. Нові зображення допомогли астрономам знайти зірку поряд із чорною дірою, про існування якої вони раніше не знали. Відслідковуючи орбіти зірок у центрі нашого Чумацького Шляху, команда провела найточніший вимір маси чорної діри. Про це пише прес-служба Європейської Південної обсерваторії.

Деталізація знімків у 20 разів перевищує попередні. Завдяки цьому вченим вдалося докладно розглянути нову планету, яку назвали S300. Вони мають намір і надалі спостерігати за нею та за поведінкою чорної діри (отримала назву Стрілець A*).

- Ми хочемо дізнатися більше про чорну діру в центрі Чумацького Шляху - Стрілець A*. Наскільки вона масивна? Чи обертається? Як поводять себе об'єкти біля чорної діри? Найкращий спосіб відповісти на ці запитання – простежити за зірками на орбітах, близьких до надмасивної чорної діри, – пояснив Рейнхард Гензель, директор Інституту позаземної фізики Макса Планка (MPE) у Гархінгу, Німеччина.

Щоб знайти ще більше зірок і планет, які сусідять із чорною дірою, команда вчених Обсерваторії розробила новий метод аналізу, який дозволив їм отримати найглибші та найчіткіші зображення нашого Галактичного центру. Вони, до речі, використовували метод машинного навчання, названий теорією інформаційного поля.

– Спостереження за зірками на близьких орбітах навколо Стрільця A* дозволяє нам точно досліджувати гравітаційне поле навколо найближчої до Землі масивної чорної діри, перевірити загальну теорію відносності та визначити властивості чорної діри, – пояснює Гензель.

Нові спостереження підтверджують, що зірки йдуть по траєкторії так само, як передбачає загальна теорія відносності для об'єктів, що рухаються навколо чорної діри з масою у 4,30 мільйона разів більше від маси Сонця. Це найбільш точна оцінка маси центральної чорної діри Чумацького Шляху на сьогоднішній день. Дослідникам також вдалося точно вирахувати відстань до Стрільця A* - від нас чорна діра знаходиться на відстані 27 000 світлових років.

У вересні американська компанія SpaceX запустила у космос корабель із повністю цивільним екіпажем, який знаходився на навколоземній орбіті протягом трьох днів.