Рада ухвалила законопроект проти ляпів та дискримінації у підручниках

Передбачається, що батьки зможуть домогтися заборони неякісної літератури.  

Григорій КОСТАНТИНОВ

Верховна Рада ухвалила законопроект №5465 про підручники у другому читанні та в цілому. "За" проголосували 327 народних депутатів. Один із авторів документа, нардеп від “Голосу” Інна Совсун перерахувала основні положення законопроекту на своїй сторінці у Фейсбук.

- Законодавчо буде закріплено, що підручники мають ґрунтуватися на наукових даних, не містити дискримінаційних висловлювань, а при їх написанні заборонено порушувати принципи академічної доброчесності.

Для батьків та вчителів з'явиться можливість скаржитися на погану якість навчальних матеріалів – у Міносвіти. Якщо скарги виявляться обґрунтованими, підручник заборонять використовувати у школі.

Також у всіх шкільних підручників буде цифровий інтерактивний додаток – щоб усі учні могли скористатися перевагами цифрових технологій в освіті. Це допоможе, наприклад, краще утримувати увагу дітей на навчанні, – написала парламентарій.

Міносвіти та підпорядковані йому установи мають розробити механізми реалізації закону.

Повна назва законопроекту - про внесення змін до закону України "Про освіту" щодо удосконалення науково-методичного забезпечення освіти та якості навчальної літератури. У прес-службі Верховній Раді зазначили, що, перш за все, він торкнеться підручників у школах.

У якості ляпів з підручників Інна Совсун назвала розповідь із робочого зошита "Людина і світ" для 4 класу про російську антарктичну станцію "Схід" замість української антарктичної станції "Академік Вернадський"; фейк про конкурс милозвучності мов з нових підручників з української для 8 класу; описи характерів людей із різними групами крові з підручника з біології.

У першому читанні законопроект ухвалили 2 червня.