Тихановському дали 18 років колонії, його дружина Світлана прокоментувала вирок ще до винесення

У Білорусі шість опозиціонерів отримали терміни від 14 до 18 років.

facebook.com/SergeyTihanovski

У Білорусі шістьох опозиціонерів засудили до ув'язнення терміном від 14 до 18 років. Про це повідомило державне інформаційне агентство "БЕЛТА". Рішення виніс Гомельський обласний суд на виїзному засіданні у СІЗО №3.

Чоловіка екс-кандидата у президенти Світлани Тихановської, засновника проекту «Країна для життя» Сергія Тихановського засудили до максимального терміну за його звинуваченням - 18 років колонії посиленого режиму.

За даними слідства, Тихановський займався підготовкою та організацією масових заворушень, через YouTube та Telegram відкрито закликав до насильства щодо представників влади та правоохоронців, своїми висловлюваннями розпалював ворожнечу та конфлікти у суспільстві за ознаками соціальної належності. На майно та кошти Сергія Тихановського наклали арешт.

Тихановського визнали винним за чотирма епізодами: організація масових заворушень; розпалювання соціальної ворожнечі; перешкоджання роботі ЦВК; організація дій, що грубо порушують громадський порядок.

За цими ж статтями висунуто звинувачення операторові ютуб-каналу "Країна для життя" Артему Сакову та модератору соцмереж "Країни для життя" Дмитру Попову. Їх засудили до 16 років колонії посиленого режиму.

Адвокат Сергія Тихановського має намір оскаржити вирок. Упродовж десяти днів це можна зробити у Верховному суді.

Опозиціонерові Миколі Статкевичу дали 14 років колонії особливого режиму, блогерам Ігорю Лосику та Володимиру Цигановичу – 15 років колонії посиленого режиму.

Статкевич – лідер незареєстрованої Білоруської соціал-демократичної партії, був кандидатом у президенти у 2010 році, його затримали 31 травня 2020 року. Лосик – один із адміністраторів телеграм-каналу «Білорусь головного мозку», його затримали 25 червня 2020 року. Циганович – автор youtube-каналу MozgON, затриманий 9 червня 2020 року.

Світлана Тихановська ще вранці у вівторок записала коментар про майбутній вирок Сергію Тихановському.

"Я уявляю, яка там буде цифра, і дуже складно психологічно її прийняти. Але, з іншого боку, рік, двадцять, сто років – це ненормально. Це незаконно і це не те, із чим можна миритися. Тому, коментуючи цей так званий «вирок», я ставитиму собі лише одне запитання: що я робитиму з цією новиною? А я продовжуватиму захищати людину, яку люблю і яка стала лідером для мільйонів білорусів... Я продовжуватиму надсилати їй листівки та малюнки дітей, щоб, коли ми зустрінемося, зробити з цього пам'ятний альбом", - сказала вона.

Усіх шістьох затримали у травні-червні 2020 року, до президентських виборів. Судовий процес був закритим і тривав з 24 червня 2021 року. Сергія Тихановського затримали у Гродно 29 травня 2020 року на пікеті зі збору підписів за реєстрацію Світлани Тихановської кандидатом у президенти. Йому самому не вдалося зареєструватись.

6 вересня Марію Колесникову зі штабу незареєстрованого кандидата Віктора Бабаріко засудили до 11 років в'язниці, а її соратника Максима Знака – до десяти років. Самого колишнього керівника "Білгазпромбанку" Віктора Бабаріко 6 липня було засуджено до 14 років позбавлення волі.