В Україні пропонують примусово вилучати приватні земельні ділянки для будівництва доріг

Оплатне вилучення за позовом буде застосовуватися, якщо сторони не домовилися про викуп.

facebook.com/y.golyk

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради законопроект, який дозволить примусово вилучати земельні ділянки через суд за компенсацію, якщо це потрібне для будівництва доріг національного значення. У парламенті зареєстровано відповідний законопроект №6422.

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відчуження для суспільних потреб або за мотивами суспільної необхідності земельних ділянок, що перебувають у приватній власності", було внесено до Ради 10 грудня, а його текст з'явився на сайті парламенту у вівторок, 14 грудня.

Відповідно до тексту документа, рішення про відчуження земельної ділянки приймається органами виконавчої влади чи місцевого самоврядування. Примусове вилучення буде можливим у разі, якщо протягом одного місяця влада не змогла домовитися із власником земельної ділянки та нерухомості, що перебуває на ньому.

У такому разі відомство може звернутися до адміністративного суду з позовом про платне примусове відчуження зазначених об'єктів.

Також у законопроекті йдеться, що суд прийматиме рішення щодо відповідних суперечок за правилами спрощеного позовного провадження. Рішення прийматиметься протягом одного місяця з дня подання позову. Судовий збір не стягуватиметься.

Апеляції у справах про примусове відчуження дільниць розглядатиме Верховний суд. Він буде зобов'язаний це робити у двомісячний термін.

Рішення Верховного суду набудуть чинності з моменту проголошення і не можуть бути оскаржені. Також апеляційний суд не зможе повертати справу за результатами апеляційного розгляду на новий розгляд.