Пленарне засідання 14 грудня розпочнеться з традиційної пів години заяв та виступів народних депутатів на вільну тему. Потім парламентарі розпочнуть розгляд законодавчого порядку денного Верховної Ради.
Українське громадянство для деяких росіян
У вівторок слуги народу продовжать розглядати проекти ухвал про скасування голосування за «ресурсний законопроект». Таких проектів було зареєстровано 24 (авторства представників фракції «Батьківщина» та «Європейська солідарність»). 3 грудня депутати розглянули 14 таких проектів ухвал (відхилили), залишилося ще 10 заслухати.
Далі для розгляду у другому читанні на порядку денному Верховної Ради на 14 грудня стоїть законопроект про спрощення набуття громадянства України тими, хто проходить військову службу за контрактом у ЗСУ чи воював на боці України на Донбасі. Також документ дозволить спростити процес набуття українського громадянства для громадян Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання. Народні обранці пропонують замість зобов'язання припинити іноземне громадянство (для надбання українського) подавати декларацію або заяву про відмову від громадянства та документи, що підтверджують факт переслідування.
Планують депутати включити до порядку денного законопроект №6375 «Про внесення змін до Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів» щодо усунення неточностей». Документом пропонується, що голова АРМА призначає заступників, кількісний склад яких сам визначає своїм наказом. Відповідно до чинного законодавства, кількість заступників голови АРМА становить 2 особи. Також цим законопроектом передбачається запровадження процедури повернення майна з управління під час скасування судом ухвали про передачу майна в управління Національному агентству.
Нові правила приватизації
У другому читанні депутати планують розглянути законопроект, який передбачає, що тимчасово під час карантину не проводити аукціони зі зниженням стартової ціни продажу об'єктів великої приватизації. Також документ пропонує виключити підприємства з виготовлення, ремонту технічних та інших засобів реабілітації для осіб з інвалідністю з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, та включити до цього переліку підприємства з виготовлення та ремонту всіх видів зброї, що перебуває на озброєнні ЗСУ, інших утворених відповідно до закону військових формувань, Служби безпеки України.
Також у другому читанні народні обранці хочуть розглянути законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби COVID-19».
Для розгляду у першому читанні заплановано законопроект про посилення повноважень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Далі депутати вшосте внесуть зміни до порядку денного шостої сесії Верховної Ради поточного скликання.
Податки для IT-індустрії
У другому читанні народні обранці мають намір ухвалити податковий законопроект "Дія City". Законопроект запроваджує спеціальний режим оподаткування компаній-резидентів Дія City та доходів їх співробітників, у тому числі гіг-фахівців. Документ, зокрема, надає компаніям-резидентам Дія Сity можливість обирати між сплатою податку на прибуток (18%) та податком на виведений капітал (ПНВК) за ставкою 9%. Документ також звільняє від оподаткування дохід фізосіб у вигляді дивідендів, нарахованих компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше ніж аз на 2 роки.
Також народні обранці планують розглянути президентський законопроект щодо допуску у 2022 році на територію України підрозділів збройних сил інших держав для участі у багатонаціональних навчаннях.
- Президент вносить пропозицію схвалити допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у таких багатонаціональних навчаннях: підготовка підрозділів Збройних Сил України, багатонаціональне навчання «Об'єднані зусилля – 2022», українсько-американське навчання «Репід 2, українсько-британське навчання «Козак Мейс – 2022», багатонаціональне навчання «Світла лавина – 2022», українсько-польське навчання «Сільвер Сейбер – 2022», українсько-американське навчання «Сі Бриз – 2022», українсько-румунського навчання «Кленова арка – 2022», багатонаціональне навчання «Вікінг – 2022», - сказано у пояснювальній записці до законопроекту. Загалом на проведення таких навчань у держбюджеті-2022 закладено 106,5 млн. грн.