"Розстріл" у черкаському коледжі: звільнений педагог заявив - його булив директор

У навчальних закладах намагаються приховувати факти цькування.

facebook.com/chpt.edu.ua.

Нездійснений розстріл у Черкаському політехнічному коледжі, якому запобігли в СБУ, ще дочекається своєї правової оцінки. Наскільки реальною була загроза двох хлопців, озброєних стартовим та травматичним пістолетами (під патрон "Флобера"), встановить суд. У всякому разі, хлопці на волі, правоохоронці не вважають їх небезпечними для оточуючих.

Група студентів цькувала одного

У місті ж обговорюють інше – чи справді все почалося через булінг у коледжі. Місцева влада повідомляє: після перевірок у навчальному закладі троє співробітників отримали догани, а відповідального за виховну роботу звільнено. У нього - дві догани.

- Йдеться про заклад спеціальної передвищої освіти. Вони працюють в умовах автономії. Рішення про прийом працівників чи дисциплінарну відповідальність приймає директор, - розповів "КП в Україні" керівник Управління освіти та науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський. - Отримавши інформацію від СБУ про розслідування даного кримінального провадження, після перевірки було виявлено недоліки у виховній роботі. Елементарний річний план роботи не збігається із планом виховних заходів. Один заступник не спілкувався з другим, а вони мають гармонізувати. Чи порушували вони на педраді питання протидії негативним проявам тощо? Чи працювали соціальний педагог та психолог? Що вони справді робили?

За словами співрозмовника, департамент не був прихильником жорстких адміністративних заходів. Головне у цій ситуації – усунення недоліків у виховному процесі.

– СБУ нас ознайомила з інформацією, яку не заборонено розголошувати. Нібито учень, який планував помсту, мав конфлікт із кількома одногрупниками, - пояснює Віктор Данилевський. - Їх було кілька, а він один і, напевно, слабше підготовлений до того, як реагувати на конфліктні ситуації. Вони при кожній нагоді намагалися його психологічно, словесно кольнути і принизити.

Щоправда, зараз і педагоги, і студенти в один голос запевняють, що ніхто нічого не знав про жодний булінг. У що наш співрозмовник важко вірить.

- Зрозуміло, якщо одні знущалися, а другі на це просто дивилися, то ніхто з них не зізнається, - вважає Данилевський. І на підтвердження своїх висновків наводить приклад: у 2021 році на Черкащині в судах розглянуто 16 зафіксованих випадків булінгу. У 13 випадках винні понесли адміністративне покарання, у 3 – кримінальне.

- Але коли ми почали з'ясовувати в громадах, хто у них "відзначився", всі клялися, що нічого такого не відбувалося. Жоден заклад освіти про випадок булінгу нас не поінформував, - обурюється голова управління освіти.

Булили самого освітянина?

"КП в Україні" знайшла звільненого з Черкаського політехнічного коледжу заступника директора з виховної роботи. Сергій Сердюк обіймав цю посаду з вересня 2009 до 24 листопада 2021 року. Він вчитель фізкультури, з двома вищими освітами (педагогічна та управлінська), отримав ряд грамот та нагород.

За його словами, вже з 1 вересня він перебував поза штатом.

- Мені довелося піти через системний тиск з боку нового директора коледжу, який обійняв цю посаду два роки тому. Моя посада була скорочена, замість мене взяли працювати іншу людину. Довга історія… Через певні причини я отримав стягнення, не пов'язані з цією ситуацією. Я не згоден із двома отриманими доганами і планую оскаржити їх у суді, - каже Сергій Сердюк. - Про скандал із коледжем я дізнався зі ЗМІ. Мені дуже шкода, що таке могло статися у навчальному закладі. Що там трапилося, що готувалося і хто міг постраждати, я прокоментувати не можу, бо не знаю.

27 жовтня 2021 року Сергія Сердюка попросили підготувати звіт про проведену торік роботу щодо запобігання булінгу та цькуванню. Він його підготував та здав.

- Щодо цього випадку, зі мною жодна людина з адміністрації, управління освіти чи правоохоронних органів не спілкувалася. І звільнення в мене зовсім з іншої причини, – закінчив співрозмовник.

Сергій Сердюк має намір звернутися до суду.