Президент Володимир Зеленський дав інтерв'ю телеканалу 1+1, під час якого зробив низку заяв. Глава держави розповів, про що домовився під час переговорів з президентом Сполучених Штатів Джо Байденом, які кроки планують зробити влада для врегулювання конфлікту на Донбасі і як олігархи можуть "домовитися" з державою. "КП в Україні" зібрала найяскравіші та найважливіші цитати українського лідера.
Про підсумки переговорів з Байденом: "У нас може з'явитися завдяки США ще один майданчик переговорів з Російською Федерацією. І тут дуже тонкий такий хірургічний момент - як не втратити Нормандський формат, тому що, нічого не збудувавши, ти можеш знищити те, що є".
Про нібито "зливу" України Байденом: "Ми навіть про це говорили детально, що на будь-якій платформі, де йтиметься про Україну, навіть якщо там зустрічаються країни НАТО чи ЄС, де ми не є членами, у будь-якому разі він мене запевнив, що Україна буде суб'єктом таких платформ, буде учасником такої наради. Тому жодного зливу принаймні в нашій бесіді Байден не підтвердив".
Про продовження ескалації Росією: "Меседж, який я отримав від президента США, що Росія запевнила Сполучені Штати Америки та весь світ, що вона не збирається продовжувати ескалацію щодо територій нашої незалежної держави".
Про прямі переговори з Путіним: "Я не виключаючи окремого формату прямих переговорів з президентом Російської Федерації. Я бачу підтримку цього напряму і з боку європейських партнерів, і з боку США".
Про стосунки з Макроном: "Для нас це дуже важливо – не втратити (Нормандський формат – ред.), оскільки в ньому зацікавлений Макрон. Макрон сьогодні – один із лідерів Європи, дуже важливий лідер і потужний, точно лідер, який зацікавлений у розвитку та реалізації всіх напрацювань у Нормандському форматі. Тому для мене дуже важливою є його реакція".
Про можливий референдум щодо Донбасу: "Я не виключаю референдуму щодо Донбасу загалом. І тут питання не в статусі. У нас може бути таке в житті. Це може бути щодо Донбасу, щодо Криму. Це може бути загалом".
Про олігархів: "Мені здається, що треба якось змінювати хід історії. Їм треба домовлятися з державою, а не держава має домовлятися з олігархами. Домовитися з державою дуже просто – вона свої домовленості викладає в законах і там усе зрозуміло, як людині та бізнесу потрібно діяти, як працювати. І не буде жодних питань".
Про держпереворот, що не відбувся: "Я думаю, що у людей глобально плани не змінилися, я думаю, деякі люди отримали комунікації з боку і наших стратегічних партнерів... мали діалоги, отримали певні сигнали. Я думаю, трошки змінили свої плани".