Що обговорювали Зеленський та Байден: в Офісі президента та Білому домі підбили підсумки переговорів

У відомствах розповіли, про що домовилися президенти України та США.

Президент Володимир Зеленський та американський лідер Джо Байден провели 9 грудня переговори у форматі захищеного дзвінка. Сторони обговорили низку важливих питань, головним із яких була ситуація, що склалася навколо України.

Версія офісу президента

За підсумками переговорів Зеленського та Байдена в Офісі президента випустили заяву, в якій розповіли, як відбулася відеозустріч. За даними відомства, головною темою розмови президентів США та України була безпекова ситуація навколо України та перспективи активізації мирного врегулювання. Також сторони обмінялися оцінками в ході та результатах переговорів лідерів Байдена та Путіна, які відбулися 7 грудня.

- Зеленський подякував Байдену за послідовну, тверду та рішучу підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави та підтвердив непохитну налаштованість на пошук шляхів до миру на Донбасі. Сторони скоординували позиції щодо подальших кроків у цьому напрямку. Володимир Зеленський наголосив, що у нас є чіткі пропозиції щодо розблокування мирного процесу, і ми готові обговорювати їх у різних форматах, - зазначено в повідомленні.

Як зазначили у відомстві, глави держав також предметно обговорили шляхи безпеки, фінансової та політичної підтримки України у протидії агресії РФ.

– Особливу увагу президент України приділив проблематиці енергетичної безпеки нашої держави. Володимир Зеленський наголосив, що українська сторона розглядає проект «Північний потік – 2» виключно через призму енергетичних та гарантій безпеки, а його просування позбавляє Україну важливого чинника стримування російської агресії, – наголосили в Офісі президента.

У цій ситуації лідери України та США обговорили конкретні кроки, які можуть бути здійснені для посилення енергетичної стійкості України.

Версія Білого дому

За підсумками переговорів, прес-секретар Білого дому Джен Псакі дала брифінг, на якому заявила, що президент США Джо Байден підтримує прагнення України вступити до НАТО, але є певні вимоги, які необхідно виконати українській стороні. Про це пише " Укрінформ ".

- Меседж президента (США - ред.) чіткий: він, звичайно, підтримує прагнення України (в НАТО - ред.), так само як і підтримує прагнення багатьох країн приєднатися до альянсів безпеки по всьому світу, - заявила Псакі.

Як зазначила американська чиновниця, для членства в НАТО існує цілий список вимог, які необхідно виконати, і вони відомі всім. Це передбачає, зокрема, проведення реформ, зокрема, з метою подолання корупції.