Вченим вдалося сфотографувати штам коронавірусу "Омікрон"

Тим часом цей різновид COVID-19 виявлено вже в 57 країнах.

REUTERS.

Дослідники з Університету Гонконгу стверджують, що сфотографували штам коронавірусу " Омікрон ". Як сказано в повідомленні на сайті наукової установи, це перший випадок, коли вченим удалося зробити електронну мікрофотографію клітини (Vero E6).

На знімку коронавірус у нирці інфікованої "Омікроном" мавпи. Вчені розглянули на фото пошкодження з набряклими везикулами, які містять вірусні частки. А також помітили скупчення характерних сфероподібних об'єктів із шипами у формі корони на їхній поверхні.

Новий штам коронавірусу "Омікрон" може серйозно вплинути на перебіг пандемії коронавірусу. В даний час важко оцінити, яким саме цей вплив буде. Про це заявив голова Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейєсус 8 грудня на брифінгу.

- Деякі особливості варіанта "Омікрон", включаючи його глобальне поширення та множинні мутації, припускаю, що він може істотно вплинути на перебіг пандемії, - сказав він.

Водночас, за словами голови ВООЗ, у розпорядженні фахівців поки що знаходиться обмежений обсяг даних щодо "Омікрону". Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляє, що на 7 грудня новий штам коронавірусу "Омікрон" виявили вже у 57 державах.

Згідно з інформацією ВООЗ, найбільше нових випадків коронавірусу за минулий тиждень зареєстрували в:

- Посилаючись на дані про виявлені в 18 країнах Євросоюзу 212 випадків інфікування цим штамом, хвороба протікає безсимптомно чи легко, - йдеться у повідомленні.