В Італії в піці основний акцент приділяється саме тесту, тому жителі цієї країни вміють приготувати цю страву краще за інших. Проте українці можуть легко навчитися готувати по-італійськи за правильного рецепту, упевнений шеф-кухар Андрій Величко.
- Одна жінка написала мені: «Хочу навчити Вас готувати дуже смачну і красиву смажену піцу, але не дай Вам Бог назвати її піца стьяччата, тому що вийти має зовсім інше. Називайте її "піццей-гармошкою і не помилитеся". Підкоряючись розпорядженню цієї пані, я двічі випробував її «піцу-гармошку», і обидва рази страва вийшла на славу, тому пропоную її вам, - зазначив кулінар.
інгредієнти
- 2 яйця
- Дрібка солі
- 2 ст. коньяку, спирту або анісового лікеру
- Борошно за потребою
- 20 г вершкового масла
Приготування
Замістити з яєць, солі, алкоголю та борошна не надто круте тісто. Розкотити його в лист якомога тонше. Змастити розкочений пласт 20 г розтопленого вершкового масла|мастила| і загорнути його по ширині на 10-11 см - так, щоб змащена поверхня залишалася всередині.
Розрізати складений лист навпіл по довжині, а потім по діагоналі на рівній відстані, щоб вийшло кілька прямокутників. Зліпити їх разом пальцями по нерозрізаному боці.
Обсмажити на сковороді у великій кількості жиру та перед подачею присипати цукровою пудрою. Зазначених доз вистачить на 4 порції.
Раніше на сесії ЮНЕСКО експерти визнали мистецтво приготування неаполітанської піци об'єктом культурної спадщини. "КП в Україні" розбиралося, чим така піца відрізняється від тієї, яку готують в інших регіонах Італії - саме ця країна є батьківщиною піци.