У Чорнобильській зоні вперше помітили рогатого жайворонка. Але у нього немає рогів, це такий вид

Раніше цих пернатих не було у списку птахів, які постійно мешкають або мігрують через заповідну територію.

facebook.com/zapovidnyk2018

Орнітологи, які працюють у Чорнобильській зоні відчуження, помітили там мігруючого птаха - рогатого жайворонка. Птах сидів на мосту неподалік річки Прип'ять і щось їв. Раніше жайворонків цього виду тут не бачили. Про це повідомили на офіційній сторінці заповідника у фейсбуці.

- Мігруючу групу жайворонків спостерігали й неподалік Чорнобиля. Орнітофауна Чорнобильського заповідника поповнюється, – повідомили на сторінці.

Користувачі соцмережі пожартували: пташка симпатична, але де ж роги? Співробітники заповідника пояснили, що птах отримав свою дивну назву через незвичайне забарвлення та пір'я на голові у вигляді чіткої маски з трьома ріжками. Найбільш виражені ріжки у дорослих самців, менше у самок і майже непомітні у ювенільних особин. Рогаті жайворонки яскравіші та товариські, ніж польові, але вважається, що їхня пісня не така гарна.

У Чорнобильській зоні зустрічаються 410 видів тварин, 75 з яких занесені до Червоної книги. Візитною карткою заповідника стали коні Пржевальського, які тут особливо великі та красиві, їх постійно фотографують. Також на Полісся повернулися рисі та ведмеді. Мешкають у Чорнобилі вовки, лосі, олені, дикі кабани.