Google на прохання "КП" в Україні" склав список найпопулярніших книжкових запитів українців у 2021 році. На жаль, як і минулого року, серед представлених книжок немає жодного українського автора. Зате, як і раніше, українці цікавляться класичними творами та популярними романами.
Десятка лідерів Google на запит читачів виглядає так:
- Дюна – Френк Герберт
- Хлопчик у смугастій піжамі – Джон Бойн
- Гордість та упередження – Джейн Остін
- Бріджертони – Джулія Куін
- Маленькі жінки – Луїза Мей Олкотт
- Тінь та кістка – Лі Бардуго
- Угрюм-ріка – В'ячеслав Шишков
- Аліса в країні чудес - Льюїс Керролл,
- Друга дружина пана Матвєєва – Яна Рибакова
- Сніданок у Тіффані – Трумен Капоте
"Дюна", Френк Герберт
Інтерес до книги "Дюна" американського письменника ХХ століття Френка Герберта пов'язаний із екранізацією цього твору режисером Денні Вільневим. Прем'єра "Дюни" відбулася восени 2021 року. "Дюна" Вільнева вражає не лише спецефектами та комп'ютерною графікою, а й зоряним кастом: Тімоті Шаламе, Ребекка Фергюсон, Оскар Айзек, Джош Бролін, Зендая.
Проте "Дюна" - це не лише фільм, але й одна з найвідоміших серій науково-фантастичних романів ХХ століття. За сюжетом дія " Дюни " відбувається у далекому майбутньому, де феодальні сімейства володіють цілими планетами та створюють міжзоряні імперії. Головний герой книги - Пол Атрейдес - разом із сім'єю вирушає керувати планетою Арракіс, де місцеві жителі у пустелі добувають "пряність" для керування космічними кораблями. Якось уночі на Пола та його сім'ю нападає армія Володимира Харконнена: його батька вбивають, проте Полу разом із матір'ю леді Джесікою вдається втекти. Вони потрапляють до фремен - аборигенів пустелі, з якими мають намір боротися проти будинку Харконненів.
"Хлопчик у смугастій піжамі", Джон Бойн
Роман був написаний ірландським письменником Джоном Бойном у 2006 році, у 2008-му знято однойменний фільм. Книга розповідає історію дружби 9-річного хлопчика Бруно, сина нацистського чиновника, та Шмуеля, ув'язненого у концентраційному таборі. Хлопчики починають спілкуватися та дружити незважаючи на те, що їх відокремлює огорожа. Якось Бруно дізнається, що він разом із мамою та сестрою має повернутися до Берліна, і приходить попрощатися зі своїм другом, вони роблять підкоп і разом опиняються на території табору.
"Гордість і упередження", Джейн Остін
Роман британської письменниці Джейн Остін знову потрапив до топ-найпопулярніших книг 2021 року. Книга розповідає про долю п'ятьох незаміжніх сестер, які мешкають у провінційному англійському містечку. Старша Джейн - романтична красуня і розумниця, Елізабет (Ліззі) - досить розумна та рішуча дівчина, середня Мері - книжкова зануда, а дві молодші - Кітті та Лідія - своєрідні підлітки, у яких у голові лише танці та кавалери. Їхня мати мріє вдало видати їх заміж, однак через те, що в сім'ї немає спадкоємця чоловічої статі, після смерті їхнього батька дівчата ризикують залишитися без посагу.
"Бріджертони", Джулія Квін
Інтерес до цієї книги викликаний однойменним кінохітом від Netflix, який вийшов на екрани наприкінці 2020 року.
Спочатку "Брідджертони" замислювалися письменницею як трилогія, проте шанувальники вимагали продовження У результаті Джулія написала вісім книг про улюблених персонажів: перший том "Герцого і я" вийшов 2000 року, а восьмий - у 2006-му. Сюжет книги розгортається в альтернативному Лондоні епохи Регентства. Вісім членів сім'ї Бріджертонів починають світське життя у вищому суспільстві, проте головна їхня мета - видати заміж старшу доньку Дафну, яка, незважаючи на привабливу зовнішність, не користується особливою популярністю серед чоловічої статі.
"Маленькі жінки", Луїза Мей Олкотт
Роман американської письменниці у двох частинах був опублікований у 1868-му та 1869 році роками. Книга розповідає історію життя чотирьох сестер Марч – Маргарет, Джо, Бет та Еммі. Вони допомагають батькам, займаються творчістю, шукають себе та закохуються. Після "Маленьких жінок" письменниця випустила два продовження книги: "Маленькі чоловіки" у 1871 році та "Хлопці Джо" у 1886-му. У 2019 році фільм був екранізований і отримав шість номінацій на "Оскар".
"Тінь і кістка", Лі Бардуго
Дебютний роман американської письменниці Лі Бардуго було опубліковано у 2012 році. У квітні 2021 однойменний серіал вийшов на Netflix. Згідно з сюжетом, у колись могутній батьківщині стародавніх магів Равні настають нелегкі часи. У країні утворився величезний каньйон - Наморе, який розділив країну на частини: західну і східну. Головна героїня роману - чарівниця Аліна Старкова - під час однієї з поїздок відкриває у собі могутній дар: закликати світло і заклинати сонце. Дівчина розуміє: якщо правильно скористається своєю силою, то знищить каньйон і знову об'єднає країну.
"Угрюм-річка", В'ячеслав Шишков
Книга розповідає історію сім'ї Громових наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Дід головного героя Данила Громов займався розбоєм і нажив багато грошей. Помираючи, він розповів про це синові Петру. Проте Петро вклав ці гроші у підприємництво та виховав собі гідного наступника – сина Прохора, який примножив статки батька. Але через скоєні дідом Данило злочини нещастя переслідують сім'ю у всіх поколіннях.
"Аліса в країні чудес", Льюїс Керролл
Вперше книга була опублікована у 1865 році і навіть через століття не втратила своєї популярності. Книга розповідає про пригоди дівчинки Аліси, яка, йдучи за Білим Кроликом, потрапляє до Чарівної Країни, де зустрічається з Чеширським Котом та Капелюшником.
"Друга дружина пана Матвєєва", Яна Рибакова
Перший розділ популярного інтернет-роману вийшов у червні 2021 року. Загалом у творі 1685 розділів! Книга розповідає про життя дівчини Мілани, яка під ім'ям своєї сестри виходить заміж за Давида, після чого починає закохуватися в нього.
Окрім "Другої дружини пана Матвєєва" Яна Рибакова також написала романи "Люби, не відволікайся", "Дволика людина".
"Сніданок у Тіффані", Трумен Капоте
Повість американського письменника Трумена Капоте вперше було видано 1958 року. Сюжет присвячений історії однорічної дружби дівчини Холлі Голайтлі з безіменним оповідачем. Головна героїня часто відвідує світські заходи у пошуку заможних чоловіків, а оповідач є її повною протилежністю. Однак між ними зав'язується дружба: вони діляться історіями з життя та думками про Нью-Йорк.
У 1961 році режисер Блейк Едвардс зняв однойменний фільм з Одрі Хепберн у головній ролі.