За що можна було б любити грудень, якби не підготовка до Нового року ? Та загалом і нема за що. Найкоротші і темніші дні в році, огидна погода, втома, що накопичилася, - при цьому бажання осягнути неосяжне, підібрати хвости і все доробити в найкоротші терміни.
А підбиття підсумків? Точніше, розуміння, що підводити нічого. І зі списку «схуднути/кинути курити/змінити роботу, чоловіка чи місце проживання/вивчити французьку/навчитися пекти пироги/записатися на плавання» ти можеш викреслити лише плавання. Тому що взяла для нього довідку та дізналася графік роботи. Так, не ходила, але ж записалася.
Господар року любить чистоту та красу
Але не будемо про сумне, у Новий рік вирушимо з новими планами, а поки що подумаємо про приємне – про підготовку до нього. За підсумками мого власного соцопитування, проведеного серед чоловіків та жінок віком від 9 до 60 років, можу констатувати: очікування свята у нас відбувається по-різному. Жінкам важливіший процес, чоловікам – його результат. Вони хочуть, щоб ця груднева метушня якнайшвидше закінчилася, настав Новий рік, і вони «перестали нарешті працювати/отримали свої подарунки/поїхали до друзів/не думали, що подарувати/розслабилися».
Ми в метушні живемо із захопленням і вважаємо, що очікування свята краще самого свята, незважаючи на списки з 63 пунктів – що зробити і що купити, біганину по магазинах, черги, ламання голови з приводу подарунків та інші «важливі речі». І для нас очікування свята - це «дурна віра, що все зміниться на краще/купівля зеленого горошку (так я його ніколи не купую)/«будівництво» вбрання на новорічну вечірку/велике прибирання/прикраса будинку».
Останніми двома пунктами захоплюються багато хто, якщо не всі. А Чорний (Блакитний) водяний Тигр – господар наступного року – тварина не тільки великої краси, а й охайності, яка любить купатися, а після полювання завжди приводить себе до ладу. Тому, як не крути, прибирати доведеться, а вже прикрашати будинок точно змушувати себе не треба – справа ця приємна, душевна та об'єднувальна.
Вирушаємо в потаємні скриньки
«Дорогий Дідусь Мороз! Принеси мені, будь ласка, робота, мамі – намисто, татові – запальничку Зіппо, дідові – труси, а бабусі – здоров'я». Це послання, написане колись сином і вклеєне в аплікацію у вигляді червоного валянка з білою опушкою, було знайдено під час великого перебирання папірців у комоді. Одержима ідеєю передноворічного чищення простору, я вирішила почати з малого - всіляких скриньок, які, як відомо, живуть своїм життям і накопичують немислиме. І тут одразу такий успіх!
Тепер валянок із запискою буде повішено на ялинку, і це сюрприз синові, з яким ми цілих 11 років вітали один одного з Новим роком телефоном, у скайпі та зумі. Спочатку він виріс і «відокремився», потім поїхав. І ось знову рік Тигра, і, пропустивши всіх інших тварин Східного календаря, ми нарешті зустрінемось. Роздумую, чи не купити робота.
Так що «вирушайте» в скриньки та комоди: як мінімум – викиньте масу непотрібного та звільніть місце. А якщо пощастить, знайдете щось втрачене або навіть прекрасне - адже ми вступаємо в чарівну передноворічну пору, будь-що може бути.
Любителі червоних куль – у зоні ризику
Важливий момент на старті прибирання – залізти на антресолі, горища та інші важкодоступні місця, де зазвичай зберігаються коробки, ящики та навіть валізи з новорічними іграшками. По-перше, з них потрібно стерти пил річної давності, по-друге, провести інвентаризацію добра. Перевірити, чи є пристойні тигри, яких можна повісити на ялинку, і заодно обміркувати, в якому стилі цього року ви хочете її вбирати. Вибираючи між кантрі або скандинавським, еко- чи ретростилем, варіантом «новорічний мінімалізм» або «дорого-багато», зверніть увагу на те, що у вас для цього є в новорічній скриньці, а що доведеться докупити.
І на якому б варіанті ви не зупинилися, враховуйте інтереси господаря року. Тигр не любить яскравих кольорів, а червоне, фіолетове або, боронь Боже, рожеве його просто дратує. Зосередитися краще на білому, золотому, чорному, сірому, срібному, коричневому та всіх відтінках зеленого. Оскільки 2022-й рік Водяного Тигра, для оформлення і ялинки, і інтер'єру можна сміливо використовувати різні варіанти синього та блакитного кольорів.
Так що, в принципі, постраждають лише любителі червоних та фіолетових куль, яким цього разу не розгулятися. Для решти відкривається маса варіацій, як поєднувати «допущені» до свята кольори один з одним. Наприклад, комбінація із синього, білого та сріблястого. Або зелений, золотий та бежевий. Або в кращих тигриних традиціях - чорний, помаранчевий і золотий або "пом'якшений" і елегантний варіант коричневого, жовтого та бежевого.
До речі, душевним моментом підготовки до свята може стати похід до батьків або дідусів-бабусь під приводом знайти щось цікаве в їхніх іграшках. «Здобич», може, і не винесете, а ось вечір спогадів та розповідей про їхню молодість чи ваше дитинство забезпечений. Вони, на відміну від нас, чомусь пам'ятають, де, ким і за яких обставин купувалася ця Снігуронька, за якою давно плаче Пенсійний фонд, а вона все прикидається дівчинкою.
Розставляємо пальми та ховаємо синтетику
Фахівці з фен-шуй та різної іншої краси в один голос твердять: Тигр – тварина благородна, яка не терпить надмірностей. Це доведеться враховувати і в прикрасі будинку, і ялинки, і себе. Варіант «одягну все краще відразу» щодо всього перерахованого відразу відкладаємо до року Мавпи.
З квітами та відтінками ми розібралися, головне – не допустити ні в чому перевантаження і дотримуватися здорового мінімалізму. Ще один момент задобрення Тигра – натуральність матеріалів. Тому якщо ялинка в будинку штучна, можна декорувати інтер'єр живими сосновими або ялиновими гілками, різдвяними віночками, які й у нас нарешті навчилися робити. Схвалить господар року й натуральні зелені рослини, щасливі володарі пальм та усіляких папоротей взагалі можуть розраховувати на бонуси у новому році – імітацію джунглів Тигр точно оцінить.
Прикрашаючи будинок, уникаємо будь-якої синтетики і не використовуємо агресивно-крикучих відтінків. А ще пам'ятаємо, що тигр – велика кішка, а кішка любить, щоби було м'яко і тепло. Тому пухнасті та ніжні пледи, килимки, покривала, декоративні подушки – все «зараховується». Смужки та тигровий принт теж схвалюється, але знову ж таки без надмірностей. Не рекомендуються малюнки, що імітують шкіру інших звірів – леопарда, зебри чи змії, конфлікт інтересів нам ні до чого. Скатертина та серветки повинні бути натуральними – лляними або бавовняними.
Оскільки Тигр – супротивник всього штучного, саме час провести кілька незабутніх вечорів із сім'єю, майструючи всілякі прикраси для дому та ялинки з підручних натуральних матеріалів. Одні тільки сніжинки можна виготовити з чого завгодно – починаючи від паперу та повсти та закінчуючи макаронними виробами та паличками кориці.
А новорічні фігурки, зроблені «очумілими ручками» власної дитини, можна повісити на ялинку. Зараз він буде гордий цим фактом, через 20 років – зворушений. І навіть якщо з вашого хенд-мейду не вийде нічого путнього, ці «творчі вечори» забезпечать те саме передчуття свята, за яке ми любимо грудень, і залишаться в пам'яті.
Хороша ідея для прикраси будинку – фотовиставка, зібрана з новорічних дитячих образів усіх членів сім'ї. Бабуся – серйозна радянська Сніжинка, підозріло вгодований для Зайця тато, мама – Лисичка з хвостом із бабусиного коміра. Ну і, звичайно, еволюція дитячих знімків під ялинкою, де і костюми ефектніші, і фотографії кращі. Причому оформити всю цю ностальгічну красу можна не просто виставкою, а й у вигляді ялинки на стіні. Або купити скляні кулі, в них помістити знімки та зробити окрему фотоялинку, фотогілку або фотовінок.
Вікно в зубній пасті та табу на свічки
Не забуваємо і про джерела світла - наприклад, про вікна, які можуть сповна задовольнити ваш дизайнерський свербіж. Це стосується і штор, які можна взагалі змінити на новорічні, або прикрасити гірляндами, що світяться, або маленькими виробами. Єдина застереження – ніякого дощу чи мішури, Тигр синтетику не схвалить. І, власне, саме віконне скло, яке можна, по-перше, розмалювати вітражною фарбою – вона легко змивається, або зубною пастою, по-друге, прикрасити сніжинками, ліхтариками, саморобними паперовими гірляндами і навіть розвішаними розписними пряниками.
І, звичайно, Новий рік не буває без вогників, які одним своїм включенням можуть створити святковий настрій на рівному місці. Враховуючи їхню нинішню різноманітність, декорувати світлом можна будь-яке приміщення. Найбезпечнішими вважаються світлодіоди, які не нагріваються, а вибирати можна між нитками, мережами, світловими завісами, бурульками, бахромою.
Можна створити ефект зоряного неба у дитячій чи спальні, просто закріпивши на стелі гірлянду або нитку з лампочками. Можна побудувати цілу композицію з гілок, іграшок і вогників, що світяться, декорувавши дверні прорізи, вхідні двері або сходи, якщо у вас є другий поверх. «Намалювати» зі світлодіодних стрічок на стіні ялинку, сніжинки або розвісити на ній самі новорічні фотографії. Додати святкового освітлення узголів'ям ліжка, дзеркалам, навіть нудному робочому місцю. Змайструвати саморобні світильники, наштовхавши вогників у різнокольорові пляшки або прозорі вази цікавої форми. Одним словом, простір для фантазії безмежний.
Щоправда, у питанні новорічного освітлення є одне «але» – свічки цього разу скасовуються, оскільки господар року не любить вогню. Згадали, як у мультфільмі про Мауглі прищурився на світ смолоскипа Шерхан? От і не запалюйте, до того ж так безпечніше.
У всьому іншому – чого душа бажає. Головне, щоб весь грудень у домі була атмосфера свята, передчуття чуда, любові та безглуздої віри, що все буде добре.