Скільки ще дорожчатиме долар

За минулий тиждень американська валюта ще більше збільшилася.

Зображення Thomas Breher із сайту Pixabay

Зображення Thomas Breher із сайту Pixabay

Долар третій тиждень поспіль продовжує дорожчати як в обмінниках, так і на міжбанку. За даними компанії Alpari, за минулий тиждень курс долара до гривні помірковано зріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,5-1,0%.

Так, з минулої п'ятниці офіційний курс долара США, що встановлюється НБУ, зріс з 27,03 до 27,29 грн (+1,0%).  Запитом/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей же час зросли з 27,12/27,14 до 27,30/27,32 грн (+0,7%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара у банках зросли за тиждень з 27,01/27,25 до 27,17/27,38 (+0,6%/+0,5%). При цьому спред між середнім продажем і середньою покупкою скоротився з 0,9% до 0,8% за рахунок швидшого зростання курсу купівлі порівняно з продажем.

За даними НБУ, у листопаді населення продало банкам 2,332 млрд. дол. готівкової та безготівкової валюти в еквіваленті, а купило 2,698 млрд. дол. Таким чином, чиста купівля валюти фізичними особами склала 365 млн. дол., що більш ніж у 5,5 раза більше, ніж у жовтні, коли населення купило на 66 млн дол. більше, ніж продало. Всього з початку року жителі України продали валюти на 23,451 млрд. дол. і купили на 22,103 млрд дол. Чистий продаж склав 1,348 млрд. доларів.

– Курс гривні у п'ятницю, 3 грудня, торгується поблизу позначки 27,3 гривні за долар, каже керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин. – Домінуючою тенденцією залишається зростання до 27,5 гривні за долар, а відкати використовуються для покупок іноземної валюти. Напередодні на ринку пройшла невелика корекція за загального зниження торгової активності. Високі темпи девальвації, які продемонструвала гривня, вимагають перепочинку та накопичення гривні для покупок.

За його словами, нерезиденти продовжують виходити з українських ОВДП, хоч і суттєво меншими темпами. За перші три дні грудня їхній портфель знизився на 450 млн гривень.

– Валютний ринок аналізує ухвалений парламентом України держбюджет, основні позиції якого були узгоджені з МВФ, – продовжує Шевчишин. - Макропоказники залишаються незмінними, серед них закладені дані за середнім курсом 28,6 гривні за долар. Також ринок продовжує оцінювати наслідки зростаючого протистояння антиолігархічному закону, влади та найбільшого бізнесу. Вже наступного тижня НБУ ухвалить рішення щодо облікової ставки і, ймовірно, до засідання регулятора ринок візьме паузу. Глобальні інфляційні ризики зросли, і це може вплинути на рішення Нацбанку. На порядку денному залишається ситуація в енергетичному секторі, а також виведення нерезидентами своїх капіталів. Найближчим часом очікуємо на волатильність курсу на діапазоні 27,3-27,4 гривні за долар. Наступного тижня ринок може випробувати на міцність 27,5 гривні за долар.

Згодні з прогнозами стосовно девальваційних очікувань щодо національної валюти й інші експерти.

- На найближчий тиждень ми очікуємо на зростання курсу долара до гривні, - прогнозує старший аналітик Alpari Вадим Іосуб. - Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 27,4 грн., а готівковий долар у банках може торгуватися близько 27,3/27,5 грн.