Разумков і Третьякова посварилися в Раді: "Сонце, я тебе поважаю!" - "Галя, вчи матчасть!"

Обговорювали правлення до держбюджету та законопроекту про тисячу гривень за вакцинацію.

t.me/oleksiihoncharenko - скриншот відео

У залі Верховної Ради під час обговорення правлень до закону про " карантинну тисячу ", згідно з яким кожен щеплений українець отримає 1000 гривень, були емоційні моменти, що не потрапили до трансляції із зали парламенту. Кілька десятків депутатів зібралися на гальорці у перерві та влаштували неформальне обговорення правлень до законопроекту та колег.

Зокрема, колишній спікер Дмитро Разумков почав суперечку з народним депутатом Галиною Третьяковою на тему порядку роботи з правленнями депутатів. Відео діалогу опублікував у телеграм-каналі. народний депутат Олексій Гончаренко.

Під час бесіди Третьякова назвала ексспікера парламенту "сонцем". Однак висхідній зірці майбутніх президентських перегонів таке звернення не сподобалося.

- Сонце, я тебе поважаю, - лише ця репліка Третьякової без контексту потрапила до кадру.

- По-перше, я тобі не сонце! По-друге, Галя, це не автор, це все, читай матчасть, - заявив Разумков і, вважаючи розмову закінченою, попрямував у бік виходу із зали.

- Але це не означає, що моє правлення обговорюватиме хтось інший! Він забирає в мене правлення, - стала обурюватися Третьякова.

Дмитро Разумков, йдучи, відповів колезі, що її правлення "якраз обговорюватиме хтось інший", і висловив здивування, що Третьякова не розуміє нормальності того, що відбувається.

Під час обговорення законопроекту у сесійній залі за повною процедурою є регламентна норма, яка дозволяє будь-якому депутату поставити на підтвердження (окреме голосування, де потрібно 226 голосів) уже враховані та затверджені профільним комітетом правлення до документа, які вносив інший парламентарій.

Законопроект про тисячу гривень за вакцинацію обговорювали в Раді 2 грудня довго - набагато довше прийнятого раніше цього дня держбюджету - 2022. Багато парламентаріїв скористалися цим правом поставити чужі правлення на підтвердження або намагалися наполягати на своїх правленнях, які не увійшли до документа (ця процедура також передбачає обговорення з аргументацією та голосування зали). Прийняти його у четвер вдалося лише за рахунок того, що Рада продовжила засідання. "За" проголосували 253 депутати.