Фейсбук прозвітував про блокування фейків: у Білорусі їх поширювали КДБ, в Італії та Франції - антивакси

Компанія META в 2021 році заблокували сотні фейкових облікових записів різних країнах.

REUTERS

У компанії Meta заявили про блокування кількох мереж фейкових Facebook-акаунтів у Європі та Азії. Ці облікові записи використовувалися для поширення неправдивої інформації та дестабілізації ситуації. Звіт опубліковано на офіційному сайті компанії.

Заблокована мережа фейкових акаунтів в Італії та Франції була створена супротивниками вакцинації. За допомогою цих облікових записів "антиваксери" масово коментували записи медичних працівників, журналістів та посадових осіб, які закликали громадян вакцинуватися.

Також Facebook видалив понад 30 фальшивих акаунтів у Польщі та понад 40 - у Білорусі. Цю мережу пов'язують із білоруським урядом.

"Ми розкрили цю діяльність в результаті нашого внутрішнього розслідування, коли ми відслідковували кризу на кордоні між Білоруссю та ЄС, і ми пов'язали її з білоруським КДБ", - повідомляється в компанії Meta.

У Китаї співробітники Meta виявили найбільшу мережу фейкових акаунтів: всього заблокували 524 облікові записи у Facebook та 86 - у Instagram. Засновниками фейкових акаунтів називають фірми із забезпечення інформаційної безпеки Китаю, а також осіб, пов'язаних з китайськими державними компаніями.

Також велику мережу фейкових облікових записів Facebook, пов'язаних з урядом, заблокували у В'єтнамі. За допомогою облікових записів цієї мережі подавалися тисячі скарг на активістів та інших людей, які критикують в'єтнамський уряд.

Віддалені акаунти в Палестині пов'язують із терористичною організацією ХАМАС. Понад 200 облікових записів у Facebook та Instagram були спрямовані в основному на жителів Палестини та меншою мірою на громадян Ізраїлю та Єгипту.

29 листопада в ефірі ток-шоу "Свобода слова" голова Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк повідомив, що за минулий рік українські спецслужби ліквідували 20 ботоферм, якими керували з території РФ. У цій мережі використовувалося понад 150 тисяч фейкових облікових записів у різних соцмережах.