Глава Офісу президента Андрій Єрмак запевняє, що не давав Василю Бурбі, який був на той момент начальником ГУР МО, жодних команд щодо спецоперації із затримання членів російської ПВК « Вагнер ». Не було жодної санкціонованої операції, про яку говорить пан Бурба. Про це глава ВП розповів в інтерв'ю " РБК-Україна ".
- Підкреслю: жодної санкціонованої операції не було. Немає жодної суперечності між тим, що ми говорили раніше, і що говоримо зараз. Я не відмовляюся від своїх слів, – запевнив Єрмак.
Він додав, що президент України Володимир Зеленський також не давав санкцію на операцію
– Є така операція, як документування бойовиків, і це чудова операція, блискуче проведена нашою розвідкою. Так от, документування та розслідування злочинів продовжувалося тривалий час і триває досі. Документуються усі люди, які чинили злочини на території Донбасу, вбивали наших людей. І справді про це дуже правильно написали Bellingcat та Христо Грозєв, - сказав Єрмак.
Він окремо відзначив «приголомшливу роботу» журналістів, наголосивши, що цей ЗМІ «дуже принципово займається питаннями, пов'язаними з війною, з Росією».
-Щодо ситуації, яка сьогодні обговорюється, то президент чітко сказав, що це була операція не наших спецслужб. І багато деталей є тому підтвердженням. Додам лише одне: вже після того, як цих людей було затримано на території Білорусі, справді була розмова президента з Лукашенком. Я пам'ятаю, що розмову просили перенести, бо в цей момент у Лукашенка брав інтерв'ю пан Гордон. І навіть президент розповідав, що Лукашенко тоді передавав йому вітання від Гордона. Пан Гордон зараз посідає іншу позицію, але на той момент він записував інтерв'ю з Лукашенком. Я знаю, що Лукашенко справді розглядав можливість видачі нам привезених туди з Росії людей, чого, на жаль, не сталося, – розповів Єрмак.
За його словами, після розмови Зеленського та Лукашенка відповідні органи почали готувати документи про передачу. Однак виявилося, що «жодного документа, необхідного для екстрадиції злочинців, а відповідно, і для їхнього арешту в Україні, взагалі не існує».
- Ми мовчали дуже довго, не бажаючи заподіяти шкоди нашій розвідці. І, до речі, завдяки тому, що, наприклад, так детально було розказано про документування, у наших розвідників тепер сильно звужується коло можливостей для проведення таких спецоперацій, - додав глава ОП.
Єрмак також спростував слова Бурби про те, що нібито передав вказівки президента перенести операцію щодо вагнерівців, зазначивши, що «президент особисто веде все, що пов'язано з розвідувальними органами».
- Так, іноді, якщо президент вважає за потрібне, він запрошує мене бути присутніми на якихось зустрічах, але жодних доручень від нього з цього приводу я не мав. Відповідно, я не міг давати жодних вказівок пану Бурбі, – запевнив Єрмак.
Історія питання
17 листопада Bellingcat опублікувала розслідування у справі "вагнерівців". У ньому ексглава Головного управління розвідки Міністерства оборони Василь Бурба заявив, що перенести спецоперацію попросив Андрій Єрмак. 19 листопада в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" Бурба заявив, що відстрочення операції призвело до її провалу. В Офісі президента заявили, що його керівник не має таких повноважень.
30 листопада Рада на засіданні схвалила попередній звіт комісії, яка з'ясовувала обставини провалу операції з "вагнерівців". Того ж дня Єрмак дав свідчення у справі вагнерівців ДБР.