Ранок 1 січня: як швидко впоратися з похміллям та головним болем

Найефективніші та найпростіші рецепти, які допоможуть впоратися з наслідками святкування Нового року.

jarmoluk/pixabay.com

Якщо після святкування Нового 2022 вас наздогнав похмільний синдром, одним огірковим розсолом часто не обійтися. Ми зібрали для вас топ-способи для покращення самопочуття після вчорашніх веселощів і швидкого позбавлення від симптомів похмілля.

Мінеральна вода

Мінералка з лимоном від похмілля - найбільш ефективний варіант, який допоможе вгамувати спрагу і забути про неприємні симптоми після ливань. Ефект прийому мінеральної води є відновлення об'єму крові. Цей процес дозволяє забути про зневоднення організму.

При вживанні алкоголю дратується слизова оболонка шлунка. Випивши мінералку швидкими ковтками, людину може почати рвати. Це відбувається в тому випадку, якщо після прийому міцного пройшло зовсім небагато часу. До речі, у такому ефекті є користь. Адже так відбувається очищення кишечника від продуктів розпаду етанолу, що міститься у алкоголі.

Білковий сніданок

Спробуйте зробити собі на сніданок омлет чи яєчню. Яйця – чудове джерело білка, а він, як відомо, допомагає вивести залишки алкоголю. Можете додати до них тости, щоб було ситніше та смачніше.

Курячий суп з локшиною - це ідеальне поєднання білка та вуглеводів, яке наситить і допоможе впоратися з похміллям. До того ж від нього ви сильно не погладшаєте.

Відвар шипшини

Відвар шипшини при похмілля заповнює нестачу вітамінів, знімає набряки та покращує травлення. Можна пити замість води. Шипшина – рекордсмен за вмістом аскорбінової кислоти. Жоден інший відомий продукт не містить такої кількості. При похмілля дія аскорбінової кислоти не є визначальною, але шипшина вплине на стан організму за рахунок вмісту вітамінів A, P і K, а також речовин, що надають жовчогінну дію: воно допоможе організму відновити нормальне травлення.

Холодний душ

Привести себе до тями за допомогою душа, ймовірно, непогана ідея. Але краще не вибирати крижаний. Справа в тому, що алкоголь здатний знизити температуру тіла. А збільшення цього процесу ні до чого доброго привести не може.

Відпочинок

Активний відпочинок не рекомендуємо. Він може бути небезпечним у боротьбі з похміллям після новорічного застілля. Насамперед потрібно не робити жодних дій до вечора. Якщо похмілля не дуже важке, краще нічого не робити протягом 5-6 годин, щоб організм міг відпочити і відновитися.

Свіже повітря

Не забувайте дихати свіжим повітрям. Періодично виходьте надвір або хоча б відкривайте вікно, щоб тканини не страждали від кисневого голодування.

Відмова від куріння

Курці страждають від похмілля сильніше. Нікотин та інші речовини, що містяться у сигаретах, посилюють фармакологічний ефект від вживання алкоголю.

Секс

Бразильські вчені стверджують, що ранкова інтимна близькість допомагає зняти неприємні наслідки алкогольного отруєння, чим є похмілля. Головний біль, нудоту, апатію та інші симптоми похмілля знімає 10-хвилинний ранковий секс. Похмільний синдром знімають статеві гормони (у жінок – тестостерон, у чоловіків – пролактин). Вони виводять із організму токсичні речовини.

ПОРАДА ВІД ЕКСПЕРТУ

Токсикологи програми "Здоров'я" на каналі YouTube кажуть, що для позбавлення від похмілля необхідно позбутися отруйних токсинів в організмі. Найдієвішим способом лікарі називають виведення алкоголю клізмою.

- Похмілля – це наслідок отруєння. З отруєнням організм бореться сам, але можна допомогти. А різні наслідки отруєння, наприклад, головний біль, цілком можна вгамувати. Насамперед необхідно вивести з організму алкоголь та отруйні продукти його розпаду. Найпотужніший і найефективніший спосіб - це клізма. Особливо цей спосіб є актуальним, якщо ви вживали їжу, багату на білок. Алкоголь заважає переробляти білок, а неперетравлений білок отруює організм. Клізма видалить неперетравлену їжу, в якій накопичується алкоголь, - кажуть експерти.