В українській армії офіційно з'явилися капелани – їх прирівняли до військовослужбовців

Стати капеланом теоретично може як представник ПЦУ, так і УПЦ.

Павло ДАЦКОВСЬКИЙ.

Верховна Рада України створила службу військового капеланства та законодавчо закріпила в Україні статус військових капеланів як військовослужбовців. Ухвалення відповідного законопроекту №4626 "Про службу військового капеланства" у другому читанні та загалом 30 листопада підтримав 291 народний депутат на пленарному засіданні у вівторок.

Як зазначається в записці-поясненні до документа, закріплення статусу військових капеланів як військовослужбовців надає їм відповідні соціальні гарантії та встановлює вимоги до осіб, які можуть бути військовими капеланами.

Служба військового капеланства утворюється як окрема структура у складі Збройних сил України, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної прикордонної служби, вид якої залежить від обсягу, характеру та складності заходів щодо задоволення духовно-релігійних потреб.

Відповідно до закону, військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації та отримав від її керівного центру (управління) мандат на право провадження військової капеланської діяльності.

Більшість положень цього закону набирає чинності з 1 липня 2022 року, крім частини другої ст.7 (обов'язковою вимогою для посади військового капелана є наявність вищої богословської освіти). Ця норма буде введена в дію через п'ять років після набрання чинності законом.

Депутати опозиції намагалися внести до закону правки, які б не дозволили служити капеланами священикам УПЦ (колишній УПЦ МП), проте цю ініціативу парламент не підтримав.