Рада схвалила звіт депутатської слідчої комісії з вагнерівців

Опозиція голосувала проти, але у "Слуги народу" за допомогою депутатських груп вистачило голосів.

rada.gov.ua

Верховна Рада України на засіданні 30 листопада схвалила попередній звіт парламентської тимчасової слідчої комісії, яка з'ясовувала обставини провалу спецоперації щодо "вагнерівців". За результатами голосування проект постанови ухвалено 251 голосом загалом.

Проект Постанови про проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України щодо розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, які могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України та становити загрозу національній безпеці України №6324, представила голова слідчої Мар'яна Безугла.

Доповідач повідомила, що ТСК була вивчена інформація з відкритих джерел, матеріали незалежної міжнародної команди розслідувачів та цивільних журналістів Bellingcat. З архівного зберігання Апарату Верховної Ради України отримано матеріали Тимчасової слідчої комісії з розслідування обставин трагічних подій, що призвели до загибелі та захоплення в полон бійців добровольчих батальйонів, а також військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України біля міста Іловайськ Донецької області. Постановою Верховної Ради від 04.09.2014 №1676-VII.

Переважну частину зібраних матеріалів Комісія отримала від уповноважених осіб державних органів на підставі свідчень, наданих ними під протокол, у тому числі в закритому режимі, з дотриманням вимог Закону України «Про державну таємницю», за що свідчення несуть персональну відповідальність. Комісія мала можливість заслухати представників Офісу Генерального прокурора та слідчих підрозділів Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань про розслідування кримінальних проваджень щодо порушених питань.

Комісією також було запрошено та заслухано громадських діячів та осіб, які могли мати доступ до інформації про роботу спецслужб.

– Комісія за час своєї роботи отримала безпрецедентний для українського парламенту доступ до таємної та таємної інформації та вперше в історії країни ґрунтовно розглянула діяльність розвідувальної спільноти, – вважає голова ТСК.

Мар'яна Безугла також повідомила, що проектом постанови рекомендується продовжити роботу ТСК з перевірки подій та обставин, що стали підставою для проведення розслідування.