Посол України у ФРН: Україна не отримала крок у відповідь від Німеччини за переданий 20 років тому архів Баха

Українська сторона досі очікує на компенсацію за згадані величезні втрати культурної спадщини України під час нацистської окупації.

ostwest.tv

Запрошений на святковий концерт Берлінської співочої академії з нагоди 20-річчя передачі архіву Баха німецькій стороні посол України у Німеччині Андрій Мельник відмовився від участі у заході. Про це повідомляє " ZN.UA ".

Як зазначено у листі Мельника до голови фонду «Берлінська співоча академія» графа Георга цу Кастель-Кастель, 20 років тому Україна передала німецькій стороні так званий архів Йоганна Себастьяна Баха за рішенням президента Леоніда Кравчука, але Верховна Рада досі це рішення не схвалила. За його словами, багато вчених називають це "дуже сумнівним, політично вмотивованим рішенням, яке потребує чесної та ретельної переоцінки".

- Під час жорстокої нацистської тиранії понад 700 міст та 28 тисяч сіл були повністю знищені або зруйновані. Особливо сильно постраждала багата культурна спадщина України. Понад пів мільйона цінних музейних експонатів, 46 мільйонів архівних матеріалів та 50 мільйонів книг безвісти зникли під час німецької окупації, - нагадав Мельник.

У заяві посла України зазначено, що після передачі колекції нот Баха Німеччині, українська сторона чекає на зустрічні кроки з боку німецької влади, як у вигляді компенсації за згадані величезні втрати культурної спадщини України під час нацистської окупації, так і з погляду політичної підтримки України на шляху до членства у ЄС.

- Досі німецький уряд навідріз відмовляється робити належний внесок у компенсацію цих безпрецедентних втрат. Таке ставлення дуже розчаровує. Що стосується очікуваного вступу до Європейського Союзу, для підтримки якого саме Федеративна Республіка Німеччина має відігравати провідну роль через свою історичну відповідальність за нацистські звірства в Україні, то через 20 років ситуація ще гірша, - заявив український дипломат.

Також Мельник стверджує, що Німеччина ігнорує офіційні пропозиції України, зокрема створення німецькою стороною "Компенсаційного фонду військових втрат" для закупівлі найбільш постраждалим вітчизняним музеям цінних артоб'єктів світового рівня.

У своєму листі посол України у ФРН наголосив, що за останні кілька років він неодноразово звертався до німецької влади з пропозиціями запустити важливі українсько-німецькі ініціативи у контексті передачі, але навіть ідея з проведенням символічного концерту з нагоди передачі архіва Баха так і не була підтримана німецькою стороною.

док from ssusere15f981