Помер голос харківського метро Юрій Вірченко. Він помер на одній із станцій підземки

Голосом Вірченка оголошення у метрополітені звучали понад 40 років.

times.kharkiv.ua

Диктор Юрій Вірченко, голосом якого озвучувалися оголошення в харківському метрополітені протягом 49 років, помер на станції метро "Київська" 28 листопада. Про це повідомила сестра диктора та журналіста Лариса Кошеварова у коментарі " Громадському ".

Попередньо причиною смерті 71-річного чоловіка став серцевий напад. Співробітники метрополітену викликали швидку допомогу, але лікарі лише констатували смерть.

- Це сталося раптово, о 14.20 прямо на платформі станції метро "Київська". Попередньо, як визначили лікарі – серцевий напад. Він мав хронічні хвороби: діабет, серцево-судинні, тиск був високий, звичайні вікові хвороби, - пояснила Лариса.

Жінка згадує, що брат привів її на телебачення, коли їй було 17 років. Таку саму професію обрала й донька Вірченко Тетяна. У Юрія Васильовича залишилися дві дорослі доньки та семеро онуків

Юрій Вірченко – заслужений журналіст та диктор Харківського радіо. 1 січня йому мало виповнитися 72 роки. Голосом Вірченка оголошення на станціях та вагонах метро звучали з дня відкриття підземки і до 2016 року. Поховають його на 18-му цвинтарі, дата та час прощання стануть відомими 29 листопада.

Як згадує місцеве видання "Місто Х", у листопаді 2020 року у День радіо та телебачення, було організовано зустріч колишніх представників професії, на яку також покликали Юрія Вірченка.

Він згадав, як уперше почув свій голос по радіо і тоді йому не сподобався.

- Цього хлопця я б на роботу не взяв. Такою мірою мені не сподобався мій голос, - розповів Юрій.

Він зрозумів, що своїм голосом потрібно займатися. Щодня по 20-30 хвилин Юрій сідав за фортепіано та починав розробляти голос, читаючи гекзаметри.

Вірченко також зазначив, що почав працювати на радіо з 1971 року. У результаті він пропрацював там 38 років, із них 28 – диктором. Це було його першим та останнім місцем роботи. Він також провів сотні телевізійних програм, оскільки на той час на місцевому телебаченні не було іншого чоловіка-диктора.