«Дорогенько, моя», - від президента Порошенка давно застарілий бренд. Ніхто так із журналістами вже не розмовляє. І зі спору переможцем не вийдеш. Тому дорівнювати потрібно на нинішніх хедлайнерів мейнстриму президента Володимира Зеленського. Уважно прослухавши його чергову прес-конференцію, ми виділили кілька сильних реплік, які допоможуть здобути гору в будь-якій дискусії і стануть у пригоді на всі випадки життя. І хоча тут немає класичного «вийди звідси розбійник», все одно є що запозичити.
Отже, заучуйте на згадку.
"Ви ж розумієте - ми ж не ідіоти"
***
Ви чуєте, про що ви говорите?
***
"Я президент України не просто так, тому що не просто кидаю якісь слова".
***
"Я просто вже забув, про що ви говорите"
***
«Ви вважаєте себе порядною людиною?»
***
«У нас вами різне ставлення з погляду розуму, інтелекту та грошей».
***
«Не треба посміхатися»
***
«Будь ласка, не сперечайтесь»
***
«Я зробив помилку, але непоправних помилок не роблю»
***
«Пан… Пан… Товариш таки…»
***
«Панібратство – це ваше. Панібратство. Я президент України, Мишко».
***
«Дай вам Бог здоров'я, Мишко»
***
«Я більше став любити своїх собак»
***
“Не всі представники людей є людьми. Є особини»
***
«Мене обрали. Я не просто особистість – я собі повністю не належу».
***
Я там не бачу, як мої діти ростуть. Це я мушу. Повинен тільки їм… Позорище…»
***
«Я не зовсім розумію, чому ми діємо у форматі, коли я виправдовуюсь»
***
«Мій головний союзник – це народ України. Ми не злодій якийсь»
***
«Якщо я щось не те сказав, або образив, ну, даруйте, така я людина».
Психолог про риторику Зеленського: Усі глави держав змушені поводитися жорстко
«Ви себе чуєте, про що ви говорите?», «Не треба посміхатися», «Будь ласка, не сперечайтеся», - ці фрази сьогоднішньої прес-конференції Володимира Зеленського мимоволі видавали те, як почував себе президент у компанії ЗМІ. Наприкінці п'ятигодинного марафону Зеленський і сам підтвердив свій стан, кинувши: «Я не зовсім розумію, чому ми діємо у форматі, коли я виправдовуюсь».
Чи справді президент відчував загрозу і чи можна його поведінку назвати агресивною «КП» в Україні» обговорила з харківським психологом Дариною Шевцовою. На відміну від столичних колег, до яких ми зверталися, вона не побоялася аналізувати виходячи з побаченого стану президента.
«Агресивна поведінка Володимира Зеленського може бути наслідком ситуативних моментів: опоненти президента теж зверталися до нього із досить агресивним посланням. Але справа не лише у ситуативності. Думаю, Зеленський має своїх психологів, які розповідають про поведінку лідерів. Багато хто з яких не був м'яким і пухнастим. Усі глави держав змушені поводитися жорстко, - вважає Дарина Шевцова. - Зеленський позиціонує себе як людина, яка має намір просувати свої ідеї у життя. Не можу сказати, що він поводився надто агресивно. Певна ступінь войовничості у поведінці присутня, але вона - у межах адекватності.
Зеленський аргументує свою позицію, не боїться, захищає свої кордони як особистість та позиціонує себе як сильний лідер. Він трохи подається наперед, що говорить про активну позицію. Пасивної агресії з боку президента немає. Пасивна агресія якраз видно з боку журналістів.
Зеленський впевнено говорить про свої плани, поводиться досить відкрито та сміливо. Поведінковий аспект – максимальна відкритість.
Коли журналісти ставлять питання з каверзою, у будь-якої людини виникає здорове бажання поставити опонента на місце. З боку Зеленського було помітно невдоволення, але пов'язане з порушенням його особистих кордонів.
Президент веде себе як людина, здатна на серйозні рішення. Ставить на місце своїх опонентів досить грамотно.