На Львівщині розкопали стародавні руїни на території палацу

Вчені виявили багатошаровий археологічний комплекс у Тартакові.

facebook.com/ras.1991.ua.

У Тартакові Львівської області під час розкопок на території палацу кінця ХІХ століття з'ясували, що будівля стоїть на руїнах більш давньої споруди. Вчені поставили завдання з'ясувати, на яких культурних прошарках стоїть фундамент палацу. Про це повідомили у Фейсбуці Науково-дослідного центру "Рятувальна археологічна служба".

- Закладений при південно-західному кутку палацу розкоп показав, що будівля стоїть на потужних руїнах (уламках старої будівлі) від його попередника – кам'яного замку родини Потоцьких, який, ймовірно, було збудовано у 17 столітті. Археологи зафіксували залишки цегляної стіни завширшки 2.5 м, а під нею ще одні цегляні руїни, - сказано у пості.

Археологи прийшли до висновку, що палац у Тартакові – не лише пам'ятка архітектури, а й важливий багатошаровий археологічний комплекс.

– Оскільки перші письмові згадки про Тартакова датуються ще початком 15 століття, сподіваємось, що подальші археологічні дослідження дадуть багато нового матеріалу з історії стародавньої Сокальщини, – зауважила науковий консультант проекту Наталія Войцещук.

За підсумками археологічних досліджень ухвалять професійні проектні рішення щодо реставрації пам'ятки архітектури.