"Житомирський стрілець" відмовився від своїх адвокатів: Подаватиму на них скаргу

На думку Анатолія Захаренка, захисники "не виконували своїх обов'язків повною мірою".

ukranews.com

Слухання справи " житомирського стрільця " Анатолія Захаренка, який убив на ставку сімох людей, проходило у Богунському районному суді Житомира 23 та 24 листопада. Під час засідання обвинувачений заявив, що його півтора року переконували мовчати, проте він «готовий перервати обітницю мовчання». Чоловік також розповів « Українським новинам », що суддя «слухає лише один бік».

Захаренко запевнив, що під час подій на ставку дістав поранення, проте суд цей факт не хоче розглядати.

- У суддів, напевно, домовленості із прокуратурою та слідством. Чому ніде немає факту мого поранення? Чому під час слідства зникла зброя?.. (У судді є – ред.) висновок експертизи, знімок рентгенівський. Усе вони мають. Уся моя історія хвороби, що я інвалід, що мені складно стояти, і мені треба ставити стенти, – заявив обвинувачений.

За його словами, попередня головуюча суддя Гулак «була нормальною» і «намагалася домогтися правди».

- Вона добивалася того, щоб Федюнін (єдиний вижив у тих подіях і є головним свідком, - ред.) сказав правду всього, як було, а він постійно бреше. Він сам себе загнав у кут своїми свідченнями. П'ять чи шість разів він давав незрозуміло які свідчення. А зараз у суді йде повне свавілля. Суддя слухає лише один бік – прокурора, - зазначив Захаренко.

Він додав, що "не перестане добиватися правди" - якщо не через українські суди, то через Європейський. А якщо помре, то "докопаються до правди і виправдають чесне ім'я" його родичі.

Відмовився від адвокатів: Обіцяли виправдувальний вирок

Обвинувачений також повідомив, що відмовився від адвокатів Марини Шолодько та Ігоря Черезова, бо «вони не виконували своїх обов'язків повною мірою».

- Вони мені пообіцяли, що все буде добре, але не дали можливості ознайомитись із матеріалами справи. А Черезов за півтора року на засіданнях був, може, 4-5 разів. Я подаватиму на них скаргу, швидше за все в Асоціацію адвокатури, - зазначив Захаренко.

Він також зазначив, що ексадвокати обіцяли домогтися виправдувального вироку, проте після цього повідомили про те, що йому дадуть 7-10 років позбавлення волі за статтею 115 Кримінального кодексу (Умисне вбивство – ред.).

Про того, що вижив: Я попросив його викликати поліцію та швидку

Щодо Вадима Федюніна, який виявився єдиним, хто вижив у резонансній стрільбі, Захаренко повідомив, що не тільки відпустив його, а й попросив викликати допомогу.

- Коли стрілянина закінчилася і була тиша, я пішов до машини, щоб взяти телефон і викликати поліцію. Федюнін стояв у дверях будиночка з піднятими руками. Він спитав: "Що трапилося"? Я спитав у свою чергу - чи стріляв він у мене. Він відповів, що не стріляв. Тоді я попросив його викликати поліцію та швидку допомогу, - заявив обвинувачений.

Захаренко підкреслив, що він не мав наміру вбивати Федюніна. Той же нібито за минулі півтора року кілька разів змінював свідчення.

- Постійно змінює (свідчення). У нього – "тут пам'ятаю, а тут не пам'ятаю". Ви мене серед ночі розбудіть, я вам все досконало розповім про ті події. Вони у мене в пам'яті залишилися на все життя, – наголосив Захаренко.

Він також зазначив, що за час слідства жодного разу не отримував прямих погроз.

- Єдина загроза, яка прозвучала, це від прокурора про те, що я сидітиму довічно, - підкреслив обвинувачений.

Про вбивства: Моя вина в тому, що завжди по-людськи до цих хлопців ставився

На запитання, чи визнає Захаренко, що він убив сімох людей, обвинувачений заявив, що «в нього стріляли, а він оборонявся»

- Насамперед хотіли мене убити… Вина в тому, що я завжди по-людськи до цих хлопців ставився, приймав їх як дорогих гостей, а вони мені відплатили тим, що хотіли убити за вказівкою чи ще як, я поки що не розголошую, - наголосив Захаренко.

Він також зазначив, що готовий відповідати, «якщо перевищив повноваження». Стрілець впевнений, що йому не повинні дати довічне, оскільки він «захистив своє життя». А також, що Федюнін також повинен понести покарання – «хоч би за дачу хибних свідчень у суді про те, що він тікав, а я 4 рази в нього стріляв дробом».

У справі проходить підполковник Руслан Мшанецький

Захаренко наголосив, що у його справі проходить ексначальник місцевого відділу поліції  підполковник Руслан Мшанецький, який нібито взяв у підозрюваного хабар.

– Щоб його вигородити, мене треба втопити. Що тут незрозумілого? Чи можна перемогти корупцію у вищих ешелонах влади? Він головний фігурант, бо мені за нього пред'явили і попросили, щоб я приїхав у поліцію і переписав заяву, що я йому позичив гроші, а не він вимагав їх у мене. Я відмовився. З цього все почалося, – розповів Захаренко.

Обвинувачений додав, що співробітники ДБР допитували його щодо можливого хабарництва Мшанецького і що «слідство пройшло гладко».

– Передали справу до суду, а тепер судді беруть самовідведення. Вже понад пів року. І я не знаю чому. Мене не викликають нікуди, – зазначив Захаренко.

Історія питання

Стрілянина відбулася 22 травня 2020 року на ставках на хуторі Краснянка за селом Новоселиця у Житомирській області. Напередодні туди з'їхалися вісім знайомих орендаря водойми з Києва. Серед них – колишні учасники ООС, військовослужбовці Нацгвардії та волонтери. З Анатолієм Захаренком вони спілкувалися понад десять років.

Вночі орендар водоймища розстріляв сімох із них, восьмий вижив. П'ятеро гостей на той момент уже пішли спати. Той, хто вижив, дістався села і викликав поліцію. На місці знайшли мисливську рушницю ІЖ-58, яка належала орендарю – Анатолію Захаренку.