Європейська комісія хоче уніфікувати терміни дії сертифікатів щодо вакцинації від коронавірусу. Зокрема, планується включити до документа відомості про третє (бустерне) щеплення. Про це повідомляє єврокомісар охорони здоров'я Стелла Кіріакідес, яку 23 листопада цитує Euractiv.
- Я повністю погоджуюся з невідкладністю, і саме тому Єврокомісія працює над посиленням координації вільного пересування, включаючи тривалість дії та роль підсилювачів у кампанії вакцинації, - сказала єврокомісар.
За її словами, обговорення з країнами-членами ЄС щодо сертифікатів продовжуються, і виконавча комісія блоку має намір виступити із пропозиціями вже цього тижня. Як повідомляє видання, посилаючись на власні джерела, Європейська комісія запропонує внести відомості про третє щеплення від COVID-19 у термін дії цифрового сертифікату вже на початку грудня 2021 року.
Вказано, що в ЄС поки що схиляються до сценарію необхідності отримання третьої дози вакцини протягом 9 місяців після останньої імунізації, і термін дії COVID-сертифікату, відповідно, повинен закінчуватися через 9 місяців після введення останньої дози вакцини проти коронавірусу, хоча раніше пропонувалося через 12 місяців.
В Україні на даний момент діють "жовтий" (при введенні однієї дози вакцини) та "зелений" (при завершенні курсу вакцинації) COVID-сертифікати. Термін першого з них – 4 місяці, другого – 1 рік.
У ВООЗ не втомлюються нагадувати про роль вакцинації за умов пандемії
У разі пандемії COVID людству потрібно використовувати підхід "вакцина плюс", щоб продовжувати повсякденне життя. Іншими словами - дотримуватися комплексу заходів проти коронавірусу.
Про це, як передає РБК-Україна, заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге. За його словами, підхід "вакцина плюс" означає отримання стандартних доз вакцини, ревакцинацію, якщо така пропонується, а також включення профілактичних заходів до звичайного порядку дня.
– Носіння маски, миття рук, провітрювання приміщень, дотримування фізичної дистанції та чхання в лікоть – прості та ефективні способи отримати контроль над вірусом та підтримати життя суспільства, – зазначив Клюге.
Раніше повідомлялося, що Україна підписала угоду з компанією Pfizer та отримає 50 мільйонів COVID-вакцин протягом 2022-2023 років. Також ми писали про симптоми та ознаки одного з найпоширеніших і тяжких ускладнень коронавірусної хвороби – тромбозу.