Лукашенко - про біженців: Самі впораємося, якщо Німеччина не забере їх до себе

За словами президента, "обіцяні" Ангелою Меркель “контактні особи” на зв'язок із Білоруссю не виходять.

President.gov.by

Олександр Лукашенко чекає, коли ЄС відповість на запитання про гуманітарний коридор для біженців, які перебувають на кордоні Білорусі та Польщі. Про це президент Білорусі заявив на зустрічі з головою Гродненського облвиконкому Володимиром Караніком та своїм помічником Юрієм Караєвим, передає прес-служба глави держави.

- У нас же у цьому таборі близько 2 тис. біженців. Я просив, щоб вони їх забрали. Вони сказали, Меркель мені пообіцяла, на рівні Євросоюзу розглянуть цю проблему. Так не розглядають навіть… Ми самі впораємося з цими людьми, якщо Німеччина не забере їх до себе. А куди подітися? Нам подітися нема куди. Але ми маємо вимагати від німців, щоб вони їх взяли, – сказав Лукашенко.

За версією білоруського лідера, канцлер Німеччини пообіцяла йому, що з владою Білорусі зв'яжуться "контактні особи", проте на контакт вони не виходять.

- Міністр закордонних справ Білорусі Макей їм дзвонить: "Давайте працюватимемо в цьому ключі!". Так "ми там у відрядженні, ще десь та інше", - заявив президент Білорусі.

У разі закриття кордону Лукашенко пригрозив Польщі, що з Росією, Китаєм та “загалом зі сходом” Європі доведеться спілкуватися “через Донбас”.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель двічі дзвонила до Олександра Лукашенка через скупчення мігрантів біля кордону Білорусі з ЄС. За версією офіційного представника уряду ФРН Штеффена Зайберта, під час останньої телефонної розмови канцлер попросила допустити міжнародну гуманітарну допомогу та повідомила про роботу ООН і Єврокомісію щодо повернення людей на батьківщину.

За словами прес-секретаря Лукашенка Наталії Ейсмонт, президент Білорусі запропонував пустити на територію ЄС гуманітарним коридором дві тисячі біженців, які вже розташовуються біля кордону в Гродненській області. Загалом у Білорусі перебувають близько семи тисяч біженців із Близького Сходу. 18 листопада до Іраку вилетів перший рейс із охочими повернутися на батьківщину. У літаку іракських авіаліній було 374 пасажири.

Ангела Меркель стала першим лідером західної держави, який зателефонував Олександру Лукашенку після президентських виборів у серпні 2020 року.