Рішення щодо посилення контролю за дотриманням карантинних обмежень було ухвалено на засіданні штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Як повідомили у прес-службі КМДА, для цього кількість робочих груп збільшать до чотирьох у кожному районі міста.
До робочих груп будуть залучені посадові особи районних державних адміністрацій, ГУ Держпродспоживслужби у м. Києві, Головуправління Національної поліції у місті Києві, КП "Муніципальна охорона".
Київ знаходиться у "червоній" зоні епідемічної небезпеки поширення COVID-19. У місті діють суворі протиепідемічні обмеження. У столиці з 1 листопада присутність у громадських місцях дозволяється лише з негативним ПЛР-тестом або COVID-сертифікатом.
Ці документи необхідні для відвідування:
- закладів харчування,
- готелю,
- установ соціального захисту,
- спортзалу та фітнес-центру,
- ЦНАП,
- Управління праці та соцзахисту,
- Управління Пенсійного фонду,
- ТРЦ.
Дітям та підліткам відвідувати ТРЦ можна лише з батьками, які щеплені або мають негативний ПЛР-тест.
Хто контролює дотримання карантину
Контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів, встановлених у столиці, забезпечується РДА, Департаментом муніципальної безпеки КМДА, Головним управлінням Держпродспоживслужби у місті Києві, державною установою "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України", ГУ Національної поліції України в м. Києві, Управлінням патрульної поліції у м. Києві, КП "Муніципальна охорона", КП "Київпастранс".
За порушення карантинних обмежень передбачено відповідальність за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція передбачає штраф: для громадян – від 17 000 до 34 000 гривень, а для посадових осіб – від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.