Свято наближається: що купити до Нового року у листопаді

Подарунками та шампанським до свята цілком можна запастися заздалегідь.

REUTERS

Скільки разів ми давали собі слово не повторювати минулих передноворічних помилок, але щороку повторюється та сама історія. Це лише в кіно різдвяно-новорічний тиждень виглядає як казка, в якій усі щасливі. Насправді ж останні дні грудня більше нагадують гонку на виживання. У цей час у магазинах не проштовхнутися від покупців, які поспіхом намагаються купити продукти до святкового столу та подарунки рідним та близьким. І практично кожен у цьому натовпі думає: і чому я не зробив цього раніше?

Отже, що можна купити до Нового року в листопаді?

Подарунки

Більшість моїх знайомих купують подарунки до Нового року за пару днів до свята, але я вважаю це не дуже гарною ідеєю. Я майже завжди складаю список новорічних подарунків і не раз зауважувала: наприкінці грудня асортимент біднішає, а ціни зростають. Загалом, купуючи у грудні, доведеться викласти щонайменше відсотків на 20 більше, ніж у листопаді, і ще не факт, що ви зможете купити саме те, що запланували.

- Замовила чоловіку на минулий Новий рік сумочку – в асортименті були 5 кольорів однієї моделі. Чоловік «дозрів» на покупку за кілька днів після «чорної п'ятниці» – і всі вже розібрали. А влітку ці сумки знову з'явилися на сайті, але вже в півтора раза дорожче,

каже подруга.

Словом, головна порада очевидна: запасайтеся подарунками заздалегідь! Так ви оберете саме те, що хотіли і за максимально привабливою ціною. Тим більше що розпродажі вже стартують.

Багато хто стикається з тим, що не знає, що купити в подарунок, і відкладає рішення до останнього – мовляв, щось придумаю. Підсумок, як правило, ще гірше: у поспіху вже купується аби що.

І знову ділюся своїм досвідом: упродовж року я записую, що хотіли б отримати у подарунок мої рідні та друзі. Хтось давно планує сходити з чоловіком до театру, хтось придбати вебінар відомого психолога, хтось шукає подарункове видання якоїсь книги, а хтось мріє навчитися малювати. Якщо записувати всі ці побажання, що мимоволі прозвучали, ваші подарунки будуть завжди доречними!

Вбрання до Нового року

Якщо ви з тих, хто купує нове вбрання до кожного Нового року, то потурбуватися про це у листопаді – саме час.

По-перше, зараз найкращий вибір.

По-друге, як уже говорилося вище, розпродажі на старті, тож дешевше навряд чи буде.

І, нарешті, по-третє, і це найголовніше - ви отримаєте своє вбрання до свята, а не в січні, що не така вже рідкісна ситуація, враховуючи передноворічне завантаження всієї поштової сфери.

Ще один важливий момент полягає в тому, що у випадку, якщо вам не підійде колір, модель або розмір, у листопаді ви точно встигнете поміняти товар. У грудні зробити це буде проблематично – ймовірність запізнення посилки зросте у рази.

Також у разі потреби саме зараз можна замовити косметику та парфумерію – собі чи на подарунки.

Техніка та гаджети

Пораду купувати побутову техніку, електроніку та гаджети в листопаді експерти дають не перший рік, але в ковідні часи вона особливо актуальна.

По-перше, у листопаді це можна зробити без поспіху і добре обміркувати свій вибір.

По-друге, враховуючи нинішню плачевну ситуацію в торгівлі, навряд чи продавці чекатимуть саме на різдвяні розпродажі, щоб звільнити склади.

По-третє, імпортні товари, швидше за все, дорожчатимуть через те, що імпортери не робитимуть таких закупівель, як у попередні роки. Причина теж переважно «ковідна»: незрозуміло, як працюватимуть торгові центри і скільки товару вони встигнуть продати.

І, нарешті, непродовольчі товари останнім часом дорожчають ще й через розрив у транспортно-логістичних ланцюжках, і сказати, коли вони поновляться, важко.

З особистого досвіду: 1 листопада я зробила замовлення в інтернет-магазині. Незважаючи на те, що на сайті було вказано «є в наявності», менеджер, який передзвонив мені, сказав, що доведеться почекати пару днів. Того ж дня мені прийшла смс «замовлення прийнято в роботу», і ось уже тиждень воно, як і раніше, «в роботі». Зараз у мене є час або почекати ще, або скасувати замовлення і спробувати в іншому магазині, але в 20-х числах грудня це вже загрожує зайвими нервами.

Продукти

Спершу зазначу, що я противник того, щоб готувати на Новий рік, як на весілля, потім все це їсти вночі, все одно не з'їсти та доїдати ще тиждень. Але оскільки для більшості українців Новий рік – це насамперед застілля, порада купити продукти про запас досить актуальна.

Отже, заздалегідь можна купити соління та маринади, консерви (зелений горошок для любителів олів'є або рибну консерву для любителів «мімози»), копчену ковбасу, ікру, олію, борошно, цукор. А у перші два тижні грудня – заморожену рибу, яйця, майонез, сир в упаковці.

Не зайвим буде купити заздалегідь цукерки та шоколад. Як показує практика, у передноворічні дні торговельні мережі наполегливо намагаються реалізувати не найсвіжіші цукерки, а особливо люблять запаковувати їх у новорічні подарунки.

Алкоголь

"Сьогодні я вже втретє купую алкоголь на Новий рік".

Якщо ви часто відчуваєте себе героєм цього старого жарту, порада купити алкоголь заздалегідь, швидше за все, не для вас. Але якщо ви впевнені, що шампанське та коньяк зможуть легко вистояти у вашому барі півтора-два місяці, то алкоголь є основним кандидатом на завчасні покупки.

Навіть якщо алкогольні напої не подорожчають перед Новим роком, купивши їх у листопаді, ви все одно зможете непогано заощадити. Не секрет, що різні торгові мережі виставляють різні ціни на однакові товари. Наприклад, одне й те саме шампанське у трьох супермаркетах біля мого будинку продається по 129 (акція), 180 та 189 грн. Не треба бути експертом, щоб спрогнозувати, в яких магазинах шампанське залишиться і в грудні, а в яких його розберуть. А як не розберуть, то акція завершиться.

Словом, час діяти!

В ТЕМУ

А ось подорожі – під питанням

У доковідні часи більшість новорічних подорожей були у листопаді не лише заплановані, а й заброньовані та навіть оплачені. Ще б пак – адже чим далі, тим дорожче! А одна моя знайома взагалі купувала новорічні тури в серпні, запевняючи, що знаходить найкращі готелі та найкращі ціни.

Сьогодні купити подорож за два місяці ризикнуть лишне деякі - надто багато в цьому плануванні виявляється невідомих опцій.

По-перше, незрозуміло, як складатиметься ситуація в Україні і наскільки ми за два місяці станемо «персонами нон-грата» в інших країнах.

По-друге, ще неясно, як буде складатися ковідна ситуація в обраній країні: вона може «закритися», там можуть запровадити чергові антиковідні заходи або, наприклад, 10-денний карантин для тих, хто в'їжджає. І тоді вся подорож повністю втрачає сенс.

І, нарешті, зовсім не прогнозовано, що буде із власним здоров'ям та здоров'ям обраних попутників. За цей час можна захворіти, а можна не хворіти та отримати позитивний (або хибно позитивний) тест. Або, наприклад, може захворіти хтось із близьких (до речі, опитування показують, що останнім часом це один із найпоширеніших страхів українців), і поїздку теж доведеться скасувати.

Словом, купити тур заздалегідь - це досить смілива порада, і, швидше за все, зараз не найкращий час для її реалізації.