Нині дедалі популярнішим стає використання скляних дверей в інтер'єрі. Сучасні варіанти дизайнерських рішень дозволяють використовувати скляні вставки різних видів: прозорі, матові, з візерунком та рифленою поверхнею. Щоб зрозуміти, наскільки це практично, давайте розглянемо переваги та недоліки міжкімнатних дверей зі склом.
Переваги скляних дверей
Міжкімнатні двері зі склом маєють одну головну особливість - це хороша пропускність світла. Що дозволяє додати світла до кімнати на північній стороні будинку. Крім цього, є й інші переваги:
- Різноманітність варіантів з малюнком, вітражем, матовою або глянсовою поверхнею.
- Безпека та практичність. Сучасні конструкції мають високу міцність, завдяки триплекс-технології загартовування скла..
- Різні варіанти декорування в інтер'єрі: тоновані та матові варіанти.
- Полотна зі вставками зі світлого скла додають приміщенню «повітря», роблячи його візуально просторішим.
Недоліки дверей зі скла
Незважаючи на сучасні триплекс-технології, ці полотна поступаються у міцності моделям із шпону дерева або листів МДФ. Тому повністю скляні моделі не рекомендується встановлювати у дитячих та ігрових. Крім цього є ще 3 помітні недоліки:
- Погано ізолюють звук. Якщо це критично, вибирайте полотна, в яких скляні вставки не перевищують 25%..
- Слабка теплоізоляція. Навіть через невеликі скляні вставки в полотні може йти досить багато тепла в сусідню кімнату або коридор..
- Маркість. На склі добре помітні відбитки пальців, забруднення, тому потрібен постійний догляд.
Якщо вас не лякають ці недоліки, то двері зі скляними вставками будуть для вас чудовим рішенням..
Як вибрати міжкімнатні двері зі вставками зі скла
Вибирайте двері з візерунками чи матовою поверхнею скла. Цей варіант буде універсальним для будь-якого приміщення. Стандартне скло можна замінити дзеркалом або будь-яким іншим світловідбивним матеріалом. Підбирайте темне скло з багатошаровою структурою через його довговічність.
Як порахувати вартість скляних дверей?
Є ціла низка факторів, які впливають на вартість:
- Варіант виконання: з каркасом, без рами.
- Матеріал профілю: дерев'яний, із МДФ, алюмінію, ПВХ.
- Тип скляної вставки: дзеркальна, з матовою поверхнею, фарбована, триплекс, фактурна, акрилова, дзеркальний акрил, склоблок, оптивайт.
- Техніка нанесення декору: вітражні, за допомогою наклейок з вінілу, матування, обробки піскоструминним способом, полірування кромки вставки.
- Вид фурнітури в залежності від особливостей конструкції дверного полотна.
Всі ці показники відрізняються від однієї моделі до іншої та самостійно вираховувати вартість кожної – довга праця. А якщо ви все ще не визначилися, що вибрати міжкімнатні двері зі склом або без, то простіше звернутися до консультанта магазину. Він розкаже та покаже вартість кожного елемента та надасть повний розрахунок вартості. Це заощадить вам час та нерви.