В Україні готують "ковідну амністію": людям із купленим сертифікатом дозволять вакцинуватися

Які нововведення будуть від Міністерства охорони здоров'я.

moz.gov.ua

Міністерство охорони здоров'я планує запровадити в Україні так звану "ковидну амністію", яка дозволить зробити щеплення від коронавірусу людям, які купили раніше фальшиві сертифікати вакцинації. Про це повідомляє " РБК-Україна ".

За словами голови МОЗ Віктора Ляшка, при купівлі підробленого сертифікату вакцинації людину вносять до бази як вакцинованої від коронавірусу, що не дозволяє їй пізніше отримати справжнє щеплення.

- Нам потрібно це прибрати – ми працюємо над цією моделлю, як це зробити, – повідомив міністр під час брифінгу.

Україна вийшла на пік коронавірусу

Наразі в Україні спостерігається стабілізація пандемії COVID на високих цифрах захворюваності. У МОЗ вважають, що за показниками країна вже досягла піку цієї хвилі.

- Зараз ми вже на піку і ми очікуємо, що після цього потроху захворюваність піде на спад. Те, наскільки швидко ми пройдемо цей пік, залежатиме від того, чи будуть українці дотримуватися карантинних обмежень і наскільки швидко вакцинуватимуться, - заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Україна закупить ліки від коронавірусу

За словами міністра, найближчим часом українська влада планує придбати новий препарат для лікування коронавірусу на ранніх стадіях, але назву ліків Ляшко не уточнив.

- Україна у пріоритетному списку на постачання через те, що спочатку розпочала переговори про закупівлю цих ліків. Зараз фінальна стадія підписання договорів і тоді – перерахування коштів, – наголосив він.

Дату постачання ліків Ляшко уточнити не зміг, оскільки вона залежить від різних факторів, але додав, що Україна планує вже у листопаді-грудні переказати кошти постачальнику.

"Феофанію" відкриють для всіх українців

У ході брифінгу глава МОЗ повідомив, що вже з січня 2022 року клініка "Феофанія" відчинить двері для всіх українців. До закладу госпіталізуватимуть усіх громадян.

- Цим ми виконаємо указ президента від 2020 року. Із січня наступного року "Феофанія" зайде на пріоритетні пакети програми медичних гарантій. Туди також госпіталізуватимуть простих людей – швидка допомога, пацієнтів з інфарктами, інсультами тощо, – заявив Ляшко.

Гірськолижні курорти прийматимуть лише вакцинованих

Цього року гірськолижним курортам дозволять працювати за умови карантину, але відпочивати на них зможуть лише люди, які мають щеплення від коронавірусу. Щоб відвідати канатні дороги, необхідно надати сертифікат вакцинації.

- Ми вже прописали в уже чинній ухвалі, що для вакцинованих гірськолижні курорти в Україні, не тільки Буковель, працюватимуть. І зараз коли продаються, заздалегідь бронюються готелі, треба це розуміти - щоб потім не було жодних оскаржень. Вони селитимуть у готелі лише вакцинованих, - наголосив міністр.

За словами Ляшка, оселившись у готель, відпочивальникам видаватимуть спеціальні браслети, на яких буде вказано назву готелю. З цим браслетом туристів пропускатимуть на канатні дороги, тому щоразу показувати Covid-сертифікат їм не доведеться.