Хакери всесвітньо відомого угруповання Armagedon встановлені. Ними виявилися офіцери ФСБ, які дислокуються в Криму. Окрім росіян в угрупуванні також перебували українці, які перейшли на бік ворога під час окупації півострова у 2014 році. Про це під час онлайн-брифінгу розповів керівник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.
За його словами, СБУ вдалося встановити імена зловмисників, перехопити їхні розмови, а також отримати докази їхньої причетності до атак.
– І це при тому, що вони використовували свої вірусні програми ФСБ, а також засоби анонімізації та «прикриття» у мережі Інтернет. Учасники даного угруповання відправляли на адреси держорганів віруси, які називалися «звіт», «вказівки від міністерств». Після відкриття віруси проникали у комп'ютери, – розповів Вітюк.
За його словами, наразі п'ятьом учасникам хакерської групи оголошено про підозру за ст. 111 ("Державна зрада") Кримінального кодексу України. Вітюк додав, що, згідно з наявною інформацією, Armagedon є спеціальним проектом ФСБ РФ, який прицільно «працював» по Україні.
- Цей напрямок роботи координує 18-й Центр ФСБ РФ (Центр інформаційної безпеки) з дислокацією у Москві. З моменту російської агресії у 2014 році цей підрозділ ФСБ здійснив понад 5 тис. кібератак і намагався «заразити» понад півтори тисячі урядових комп'ютерних систем, - наголосили в СБУ.
Основними цілями зловмисників були:
- контроль над об'єктами критичної інфраструктури (електростанції, системи тепло- та водопостачання);
- викрадення та збирання розвідувальних даних, включаючи інформацію з обмеженим доступом (сектор безпеки та оборони; державні установи);
- проведення акцій інформаційно-психологічного впливу; блокування інформаційних систем
Слідство у справі триває. Проводяться слідчі дії та експертні дослідження для притягнення співробітників ФСБ РФ до відповідальності за такими статтями Кримінального кодексу України: ст. 114 ("Шпигунство"); ст. 361 ("Несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин"); ст. 361-1 ("Створення з метою використання, розповсюдження чи збуту шкідливих програмних чи технічних засобів").