Кандидат на посаду міністра з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук має намір приєднатися до роботи української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо Донбасу. Але поки що невідомо, в якій ролі. Про це Верещук розповіла із трибуни Верховної Ради, відповідаючи на запитання депутатів.
– Я планую брати участь. Щодо мого головування, це питання до вищого політичного керівництва держави, - сказала Верещук.
Також кандидат у міністри заявила про необхідність створення Українського національного центру розвитку світу.
– До кінця поточного року ми маємо створити спеціалізовану державну установу – Український національний центр розвитку світу – для збирання доказової бази порушень прав, пов'язаних з тимчасовою окупацією та збройною агресією РФ, – сказала Верещук.
Вона наголосила, що доки представники Червоного Хреста не можуть потрапити на тимчасово окуповані території, "коли ми не можемо обміняти наших полонених, ми не можемо говорити про політичні питання"
- Щодо формули Штайнмайєра… щодо імплементації, я ще раз повторюся - ми у першу чергу повинні виконати умови безпеки, а потім переходити до політичних питань. Формула Штайнмайєра належить до політичних питань, – сказала Верещук, відповідаючи на запитання народних депутатів.
До цього Верещук розповідала, що вже познайомилася із працівниками міністерства, яке очолить.
Раніше повідомлялося, що Олексій Рєзніков 1 листопада 2021 року подав заяву про відставку з посади віце-прем'єра – міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Він обіймає посаду першого заступника голови Української делегації у Тристоронній контактній групі з 5 травня 2020 року. З червня 2021 року заміщає голову Української делегації Леоніда Кравчука, який проходить тривалу реабілітацію в Німеччині після перенесеної на серце операції.
4 листопада 2021 року Верховна Рада призначила Олексія Рєзнікова міністром оборони. Він заявив, що, ймовірно, не продовжуватиме роботу у ТКГ.
41 рік. Народилася у Раві-Руській Львівської області. Здобула кваліфікацію спеціаліста з міжнародної інформації, референта-перекладача, офіцера військового управління тактичного рівня у Військовому інституті при Національному університеті «Львівська політехніка». Навчалася на юридичному факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка за спеціальністю «Правознавство». Після закінчення Військового інституту 5 років проходила службу на офіцерських посадах у Збройних Силах України.
Працювала заступником голови Жовківської районної адміністрації з гуманітарних питань та зовнішньої політики. З 2010 до 2015 року була головою рідного міста Рава-Руська.
Доктор філософії, кандидат наук з державного управління, професор кафедри загальної та прикладної психології Інституту екології економіки та права.
Представник уряду у Верховній Раді (4 вересня 2019-15 листопада 2019 року). Голова підкомітету державної безпеки та оборони Комітету Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки (з 2019 року).
Балотувалася у міру Києва від партії "Слуга народу". Отримала 8% голосів та посіла четверте місце.