Україна на COP26 зобов'язалася відмовитись від вугілля

Зробити це потрібно до 2040-х років.

REUTERS/МАТТІАС РІТШЕЛЬ

Угода про відмову від вугілля була підписана на саміті щодо клімату COP26 у Глазго (Шотландія). Підписи залишили представники понад 40 країн, серед яких, крім України, є В'єтнам, Польща та Канада. Про це повідомила The Guardian.

Деякі з найбільших вугільно-залежних економік світу, включаючи Австралію, Китай, Індію та США, не брали участі в угоді. Країни, що підписалися, поступово відмовляться від будівництва нових вугільних електростанцій і припинять інвестувати цю галузь. Багатші економіки обіцяють відмовитися від використання вугілля у 2030-х роках, дрібніші – у 2040-х роках.

Мета документа – залишити вугілля в історії. Очікується, що поетапна відмова від вугілля має вирішальне значення для скорочення викидів вуглецю, достатнього для того, щоб світ став на шлях обмеження глобального потепління.

Уряд Великобританії пояснює, що ці країни швидко збільшать масштаби запровадження екологічно чистої енергетики.

- Сьогоднішній день знаменує собою віху в наших глобальних зусиллях боротьби зі зміною клімату, оскільки країни з усіх куточків світу об'єднуються в Глазго, щоб заявити, що вугілля не відіграє жодної ролі у нашому майбутньому виробництві електроенергії. "Сьогодні амбітні зобов'язання, взяті на себе нашими міжнародними партнерами, демонструють, що кінець вугілля близький", - заявив бізнес-секретар Великобританії Квасі Квартенг.

26-й кліматичний саміт ООН за участю представників 200 країн відкрився у Глазго 1 листопада. Серед його учасників був Володимир та Олена Зеленські. У рамках саміту президент України зустрівся з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та з Еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані.