Олена Зеленська представила новий україномовний аудіогід для головної пам'ятки Праги

У Празькому Граді тепер є екскурсії з супроводом українською мовою.

Павло ДАЦКОВСЬКИЙ.

В рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської у Празькому Граді – найбільшому за площею кріпосному комплексі світу – запрацював україномовний аудіогід. Об'єкт належить до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це 3 листопада повідомляє офіційний сайт президента України.

Град близько 880 р. заснував чеський князь Борживий із роду Пршемисловичів. Відтоді він виконує функцію резиденції чеських правителів і з 1918 року – президентів країни. На території Граду можна знайти зразки більшості архітектурних стилів минулого тисячоліття, тому його ще називають підручником зі світової архітектури та історії мистецтва.

- Завдяки аудіогідам ми відкриваємо українцям нові культурні точки по всьому світові, а тим, хто прагне вивчати нашу мову, надаємо можливість її почути. Продовжуємо розширювати межі! – наголосила Олена Зеленська.

Над перекладом текстів українською працювало посольство України в Чеській Республіці. Голосом 32-го аудіогіду став український актор Олександр Биструшкін, який мешкає в Чехії. Аудіогід можна прослухати через мобільний додаток «Празький Град. Аудіогід» для iOS та Android.

Ще одна акція щодо впровадження аудіогідів до Дня незалежності стартувала і в Україні. Як обіцяє перша леді, згодом аудіоекскурсії українською та англійською будуть доступні при відвідуванні 30 українських пам'яток.

Раніше повідомлялося, що 30-й україномовний аудіогід почав працювати у Барселоні в Храмі Святого Сімейства. А перший наш аудіогід у Болгарії озвучила українська поетеса.

Нещодавно Олена Зеленська у розмові з першою леді Німеччини згадала, як народилася ідея українського аудіогіду – під час автобусної екскурсії Берліном. Перша леді України рада, що ідея переросла у повноцінний проект, результатом якого є відкриття вже 30 україномовних аудіогідів у різних країнах. Зокрема, нещодавно екскурсія українською мовою стала доступною у віденському будинку Хундертвассера.

Вже понад рік у рамках напряму культурної дипломатії перша леді України розширює мережу україномовних аудіогідів у світі. Наразі українську можна почути у музеях Великобританії, Франції, Австрії, Латвії, Чорногорії, Італії, Литві, Киргизстані, Казахстані, Данії, Швеції та навіть Кенії. Також україномовний та англомовний аудіогід розроблено для Маріїнського палацу в Києві. Український коментар до експозиції можна почути у Версалі, Колізеї, Лондонському Тауері та навіть у маєтку першого Президента США Джорджа Вашингтона Маунт-Вернон.