Ляшко пояснив нестачу кисню у лікарнях збігом двох факторів

А також запевнив, що на сьогодні жодної лікарні в Україні не залишено без кисню.

facebook.com/viktor.liashko

Підвищений попит на кисень в українських лікарнях пояснюється поєднанням двох факторів. Йдеться про поширення "Дельта"-штаму та регламентні роботи на заводах, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час брифінгу.

За його словами, для покриття потреби в кисні залучено 35 підприємств, які виробляють кисень. З них 23 виробляють медичний кисень та 12 – технічний. Міністр запевнив, що наразі жодну лікарню в Україні не залишено без кисню.

– У певних лікарнях та регіонах є підвищений попит на кисень, але він контрольований, – сказав Ляшко.

Він додав, що всі питання щодо забезпечення лікарень киснем вирішуються оперативно й командно, а необхідність кризового реагування пов'язана з двома факторами.

- Перший - зріст використання кисню через значно більшу його потребу для лікування пацієнтів з "Дельтою". Є двотонна ємність для рідкого кисню, яка в попередні хвилі використовувалася 7-10 днів і потребувала підвезення кисню раз на тиждень. Наразі цієї ємності вистачає на 1-2 дні, тому і з'являються повідомлення у ЗМІ, що кисню вистачає на кілька днів, - зазначив Ляшко.

Другим чинником, за його словами, є регламентні роботи на заводах із виробництва кисню.

- Другий фактор – це регламентні роботи на потужностях двох виробників кисню, які сумарно виробляють 130 т кисню. Регламентні роботи на одному заводі вже завершилися, і сьогодні він починає відпускати кисень у мережу, на іншому – роботи продовжаться до 1 листопада поточного року, – пояснив Ляшко.

Останніми днями лікарі почали говорити про нестачу кисню у лікарнях. Спочатку тривогу забили влада Чернігова, потім колапс стався у Миколаєві. За ними труднощі почала відчувати лікарня в Одесі: у лікарні N11 («Слобідці») навіть вирішили перевезти хворих, які потребують ШВЛ, до іншої медустанови.