Доба в палаті від - 10 тисяч, плюс аналізи: почім лікування коронавірусу в приватній клініці

І навіть за такої ціни – вільних ліжок майже не залишилося.

REUTERS/Анастасія Власова

В одному з нових відеозвернень до мешканців України доктор Комаровський в черговий раз настійно рекомендував зробити щеплення від COVID-19. За словами лікаря, чиновники лукавлять, коли кажуть, що у шпиталях є вільні ліжка для пацієнтів із ковідом. «Місця є лише на цвинтарях!» - випалив Євген Олегович, стрясаючи руками повітря.

Якщо у державних медустановах справді немає вільних ліжок, напевно вони знайдуться у приватних клініках Києва? "КП в Україні" вирішила це з'ясувати.

Вільних місць немає

Насамперед ми зателефонували до «Харт Лайф Хоспітал». Судячи з інформації на сайті, з початку жовтня київська клініка припинила планові операції у галузі кардіології, щоб перейти на лікування коронавірусних хворих.

Доба в одномісній палаті коштуватиме пацієнтові кругленьку суму – 11 200 гривень, двомісна палата коштує дешевше – 9 200 гривень. І це – найбюджетніший варіант. За день, проведений у палаті інтенсивної терапії, доведеться викласти ще більше – 14800 гривень.

У вартість перебування входить спостереження лікаря, медсестринські маніпуляції, харчування та подача кисню. Аналізи та обстеження, що призначаються, потрібно оплачувати окремо.

Кількість часу, який необхідно провести в умовах стаціонару, безпосередньо залежить від стану пацієнта, повідомив співробітник медичного закладу. За сприятливого розвитку подій лікування в клініці забере близько 10 днів.

Виходить, що у найкращому разі «проживання» під наглядом фахівців у «Харт Лайф Хоспітал» коштуватиме понад 100 000 гривень з огляду на необхідність здавати аналізи. Щоправда, нам повідомили, що вільних місць у палатах немає.

Тільки для середньоважких

У приватному медичному центрі "Моя клініка" знайшлося вільне місце. Але лише одне, чоловіче. За добу, проведену у цій клініці, доведеться заплатити більше – 15 000 гривень. У цю суму входить перебування пацієнта, спостереження медперсоналу, лікування та харчування. Медикаменти пацієнту надає клініка, за аналізи доведеться платити окремо.

На відміну від "Харт Лайф Хоспітал", в "Моїй клініці" не виявилося апаратів ШВЛ. “У нас немає реанімації. Тут лікуються середньоважкі пацієнти», - повідомили нам за телефоном. Тож людині, яка потребує інтенсивної терапії, тут допомогти не зможуть.

Крім лікування в умовах стаціонару у «Моїй клініці» можна викликати швидку допомогу. Зрозуміло, платно. Якщо бригада встигне вкластися в півтори години, виклик коштуватиме 3400 гривень. За додатковий час роботи бригади доведеться доплачувати.

Спочатку передоплата у 50 тисяч гривень

Наступним співрозмовником став працівник приватної клініки «Оберіг». "Вільних місць у стаціонарному відділенні немає, але пацієнтів приймають терапевти", - повідомили нам на тому кінці дроту.

За словами співробітника клініки, палати стаціонару оснащені апаратурою для кисневої підтримки, і тут можна розраховувати на реанімаційне лікування.

Вільних місць у стаціонарному відділенні немає, але пацієнтів приймають терапевти

Ціна за добу, проведену у стаціонарі «Оберега», варіюється в залежності від палати. Вартість одномісної палати – 11950 гривень, двомісної – 9825 гривень. Однак при прибутті до клініки пацієнту потрібно буде внести депозит – 50 000 гривень.

За словами нашого співрозмовника, кошти на лікування братимуть із цієї суми. А коли ці гроші закінчаться, потрібно буде внести нову суму.

На відміну від попередніх двох клінік, у зазначену вартість входить не лише проживання, харчування та ліки, а й аналізи.

В «Оберегу» також можна викликати швидку допомогу. Проте коштуватиме це дорожче – 4312 гривень за півтори години.

Ще один дзвінок

Найвищим цінником відзначився багатопрофільний медичний центр "Добробут". За добу, проведену у палаті, пацієнтові доведеться заплатити від 30 000 до 35 000 гривень. У цю суму входять консультації лікаря, проживання, харчування, ліки та аналізи.

Незважаючи на лякаючі ціни, вільних місць у клініці не було. Більше того, нам повідомили, що найближчими днями вони й не з'являться.

З позитивних моментів – у клініці приймають не лише середньоважких, а й тяжких хворих.

Також у «Добробуті» можна викликати швидку допомогу. Перші півтори години роботи бригади коштують 3400 гривень.

Умовно бюджетний варіант

Мабуть, клініка Dr.Spin виявилася найбільш бюджетною з перелічених вище. Про наявність вільних місць нам повідомляти не стали. Таку інформацію можна отримати лише в тому випадку, якщо хворий має намір невідкладно лягти у стаціонар.

Добова вартість двох та тримісної палати – 10 000 гривень, одномісної – 12 000 гривень. За перебування у реанімаційній палаті доведеться заплатити 15 тисяч гривень. У зазначену суму входить проживання, лікування та харчування. Аналізи оплачуються окремо.

Якщо крім чергових лікарів пацієнт захоче отримати консультацію іншого фахівця, то за таку послугу йому знову доведеться платити окремо.

Доба чергування медсестри біля хворого коштує 3000 гривень. Таку суму треба заплатити за госпіталізацію хворого у стані порушення свідомості.

Своєї швидкої допомоги у клініці не було.

Разом: одужати коштує до пів мільйона

Підсумовуючи, зазначимо, що лікування коронавірусу у приватній клініці – задоволення не з дешевих. Якщо за сприятливого розвитку подій хворий проведе в умовах стаціонару близько 10 днів, то, судячи з озвучених цін, за повний пакет послуг доведеться заплатити від 100 000 гривень до 500 000 і вище. Дорого! При цьому, незважаючи на те, що ціни «кусаються», лише в одній із клінік знайшлося вільне місце. Хоча, за словами медперсоналу, ліжка для нових хворих можуть раптово звільнятися. Сподіваємось, що за рахунок одужання пацієнтів!

В ТЕМУ

Якщо лікуватися амбулаторно

Обдзвонивши кілька приватних медичних центрів, ми переконалися, що далеко не всі лікуватимуть пацієнтів за умов стаціонару. Набагато частіше приватні платні медзаклади пропонують онлайн-консультації та відвідування хворого вдома.

Так, у клініці сімейної медицини " Здравиця " нам розповіли, що пацієнт із коронавірусом може прийти на прийом до терапевта. Лікар проведе огляд хворого, випише препарати та відправить лікуватися додому. Самостійно. Коштує очна консультація з лікарем 540 гривень.

Співробітники Universum Clinic повідомили, що лікарі їхньої клініки ведуть лише амбулаторний прийом. Також тут є програма ведення ковідних хворих. Коштує така послуга 5350 грн. У програму входить 10 днів спостереження лікаря за пацієнтом – 3 консультації лікаря вдома та 7 – по телефону. 2 рази медики приїдуть для забору аналізів та видадуть у найм пульсоксиметр (прилад для вимірювання рівня кисню у крові). До пакету послуг входить оформлення лікарняного.

Якщо лікар вирішить, що хворий потребує лікування в умовах стаціонару, йому випишуть направлення на госпіталізацію. У клініці нас запевнили, якщо в медичній установі є вільні місця, то з таким направленням лягти до лікарні значно простіше.

Якщо пацієнт захоче поспілкуватися з лікарем очно, то за 10 візитів до лікаря йому потрібно буде заплатити 7650 гривень.

У Universum Clinic можна викликати швидку допомогу. 2 години роботи бригади коштують 2500 гривень. За кожну додаткову годину потрібно буде доплачувати – по 1500 гривень.

Також у цій медустанові можна орендувати концентратори кисню – за добу потрібно буде заплатити 1000 гривень плюс залишити 4000 гривень в якості застави.

Співробітники ADONIS повідомили, що в їхній клініці можна прийти на прийом до лікаря, зробити КТ та рентген. За консультацію лікаря потрібно буде сплатити 550 гривень. А за 1200 гривень він приїде до хворого додому.

Онлайн-консультація лікаря у клініці ОКСФОРД МЕДІКАЛ КИЇВ коштує 590 гривень. Виклик лікаря додому коштуватиме хворому 2300 гривень.