Мінкульт РФ - про рішення щодо “скіфського золота” на користь України: Попереду суд касаційної інстанції

Росія оскаржуватиме рішення Апеляційного суду Амстердама.

Соколовська Інна/УНІАН

Росія оскаржить рішення Апеляційного суду Амстердама про повернення " скіфського золота " до України. Про це ТАСС повідомив заступник керівника робочої групи з міжнародно-правових питань при постпреді анексованого Криму при президенті РФ Олександр Молохов.

- Я думаю, що найближчим часом буде подано касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів для того, щоб призупинити виконання цього рішення, - сказав він.

Молохов наголосив, що над справою працює команда голландських юристів.

Постпред Криму при президенті РФ Георгій Мурадов заявив, що реліквії мають бути повернуті народу Криму, оскільки були знайдені в Криму і розміщені в кримських музеях. Мурадов послався на міжнародні конвенції щодо права на історичну спадщину.

У Мінкультури РФ сказали, що підтримують музеї Криму у їхньому прагненні повернути колекцію скіфського золота.

- У Спілці музеїв Росії нагадали, що свого часу ці експонати знайшли археологи саме на території півострова, звідки згодом і потрапили до музею. Вони належать саме тому закладу культури, в якому експонувалися спочатку. Учасниками спору є музеї Криму та Голландії, і попереду ще розгляд у суді касаційної інстанції, - повідомили у пресслужбі.

Глава комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що "скіфське золото було в Криму ще задовго до того, як півострів взагалі став мати якесь відношення до України".

Довідка

26 жовтня Апеляційний суд Амстердама ухвалив, що "кримські скарби мають бути передані державі Україна на зберігання до стабілізації ситуації в Криму”. Росія має можливість подати касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів.

«Скіфське золото» після повернення може зберігатись у Національному музеї історії України в Києві, повідомила заступник міністра культури з питань європейської інтеграції Катерина Чуєва.

Колекцію «Крим. Золотий острів у Чорному морі» вивезли з Криму на виставку до амстердамського музею Алларда Пірсона у лютому 2014-го. Це 565 експонатів часів скіфської доби із чотирьох музеїв Криму. У березні острів був анексований Росією і голландський музей вирішив не передавати експонати до рішення суду.

У грудні 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про повернення експонатів до України. Росія оскаржила рішення у березні 2017-го. У жовтні 2020 року Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив клопотання України щодо усунення судді.