Крипторинок надає цікаві можливості для інвестицій і бізнесу

Останнім часом українці все частіше чують про те, що через 15-20 років залишаться без пенсій.

Оберемченко Николай

Останнім часом українці все частіше чують про те, що через 15-20 років залишаться без пенсій. Відмінним виходом міг би стати пасивний дохід - та тільки де ж його взяти?

Одним з найбільш цікавих напрямків у пасивному доході останніх місяців засновник компанії Performance Managment Сергій Сароян вважає прибуткове фермерство. Але це фермерство не має жодного відношення ані до картоплі, ані до огірків.

- Для того щоб зрозуміти, що це таке, необхідно отримати базові уявлення про цифрову економіку, - роз'яснив експерт в коментарі «КП» в Україні». - Що таке криптовалюта, вже знають всі. Інша справа - DeFi або децентралізовані фінанси. Якщо в двох словах, то це аналог звичної всім фінансової системи, але яка наразі знаходиться на початковій стадії розвитку. Обмін криптовалют у децентралізованій системі виглядає так: проект створює так званий пул ліквідності, де в певній пропорції перебувають дві криптовалюти, які можна міняти між собою.

Для наочності експерт пропонує уявити собі банку, де лежать 5 тис. доларів і 131 450 грн (при біржовому курсі 26,29 грн за долар). Будь-який бажаючий може взяти з банки скільки завгодно доларів, поклавши в неї пропорційний обсяг гривень і заплативши комісію.

- Для того щоб стимулювати людей надавати кошти для таких пулів, проекти діляться торговою комісією, але цього недостатньо, - продовжує Сароян. - Тому вони додатково нараховують інвесторам токени (токени - це «цінні папери» у цифровому світі. - Прим. авт.) своїх проектів, завдяки чому можна розраховувати на річну прибутковість від 100% і вище. Цей процес і називається дохідним фермерством.

За словами експерта, сьогодні на ринку присутні більше 13 тисяч криптовалют і кожен день з'являються нові, тож необхідність у подібних пулах зберігається. Причому не тільки з боку децентралізованих бірж, але й усіляких протоколів, де будь-який бажаючий може, наприклад, отримати позику в токенах. В якій би сфері ці пули не існували, працюють вони однаково, та ще й постійно з'являються нові можливості.

- Таким чином, можна не тільки купити монети цікавих проектів, але й, щоб вони не лежали без діла, направити їх у пули, заробляючи як на зростанні котирувань, так і отримуючи пасивний дохід, - резюмував експерт. - Уже нині на ринку є проекти, які дозволяють інвесторам автоматично перерозподіляти свої монети в найбільш дохідні пули.