Танцюрист балету української співачки Наді Дорофєєвої Євген Гончаренко дав інтерв'ю ютуб-каналу DOROTYE в рамках спецвипуску про ЛГБТК + -комьюніті. Женя розкрив подробиці інциденту вранці 1 серпня біля київського гей-клубу "Ліфт", коли його побив співробітник Управління державної охорони України.
- Ми дійсно були в клубі, але ми не виходили з нього, ми вийшли набагато раніше, ще гуляли по найближчій території. Ми вийшли десь близько семи, за десять хвилин до сьомої. Це сталося по дорозі в бік клубу, коли вже йшли до таксі. Звичайний день, ранок, спілкувалися між собою. Не знати звідки почала відбуватися ця ситуація, яку вже всі бачили, - розповів Гончаренко.
Про причини конфлікту
За словами Євгена, він заступився за дівчину. За словами хлопця, причина конфлікту була в расизмі, а не у відношенні нападника до ЛГБТК +.
- Це моя подруга. Вона з Бурятії. Приїхали до нас в гості дізнаватися нашу танцювальну культуру, побачити місто. Так, дійсно заступився, оскільки мета тієї людини була абсолютно інша. Це були расистські висловлювання в сторону неї і ще одного нашого друга. Людина йшла спочатку вдарити не мене, а мою подругу. Так як я не б'юся зовсім, єдине, що зміг зробити в тій ситуації - стати поміж них. У нього явно були претензії щодо нашого зовнішнього вигляду, національності. Були висловлювання, матюки і не тільки, - заявив 22-річний танцюрист.
Гончаренко наголосив, що підтримує представників ЛГБТК +, але сам любить жінок.
- Я вже говорив не раз, що я не гей. Позиціоную себе, як чоловіка. Звертатися [займенниками] він, йому. Говорив, що у любові немає статі, віку, національності. Це не бісексуальність, бісексуальність - це пристрасть і до жінок, і на чоловіків. У мене - виключно до жінок. У мене величезна кількість друзів і близьких, які мають нетрадиційну сексуальну орієнтацію, - сказав Женя.
Про діагнози і відновлення
Гончаренко провів в комі 15 днів. Переніс крововилив в мозок, гематому, подвійний перелом скроневої тім'яної кістки. Переніс дві операції: трепанацію черепа в день бійки і вставку титанової пластини замість відсутньої частини кістки (ділянка 11,5 на 10,5 сантиметрів). Молода людина плекає надію відновитися швидше, ніж прогнозують лікарі, щоб швидше повернутися в хореографію.
- Грошовими питаннями щодо лікування займаються мої батьки. В той момент не було можливості, збирали, всі гроші передавали їм. Точну суму я не знаю, знаю, що ця сума вимірюється в сотнях тисяч гривень. Не знаю, скільки це буде в кінці всієї реабілітації. Коли передбачувана сума була зібрана, батьки закрили збір. Приймаю п'ять видів медикаментів, які допомагають відновити нейронні зв'язки з рукою і стопою. Коли був в комі, лікарі говорили, що у мене ліва сторона повністю не реагує. Для того, щоб знизити наслідки, мене не виводили довго з коми, щоб набряк мозку сходив. Рука ліва слабкіше, ніж права. Є дивні ще дефекти, потрібні фізичні навантаження і медикаменти. Така ж історія з лівою стопою. Були ще проблеми з правим оком, зараз все добре, - сказав Гончаренко.
Про погрози у соцмережах
Женя сказав, що відчуває вдячність до людей, які масово надсилали йому повідомлення підтримки. Однак знайшлися і хейтери.
- Крім величезної підтримки, є велика кількість негативних коментарів. Аж до того, що люди в голосові повідомлення в інстаграмі кажуть: "Щоб ти здох, щоб ти здох від СНІДу, сподіваюся, ти не переживеш операцію. Такі, як ти, в цьому світі не повинні існувати. Ти ж розумієш, що ти псуєш життя тій людині? ". Були погрози і ще іноді трапляються, але будуть вжиті заходи. Загрози, якщо зустрінуть меня на вулиці, мене доб'ють. Складно відстежувати таких людей, оскільки це пишуть профілі без фотографій, без інформації про себе. Їх неможливо було відстежити, але вже придумали, як відстежувати таких людей, - пояснив потерпілий.
Євген поки не може розкрити подробиці того, що сталося з юридичних причин.
- Дата суду не призначена. Він буде тоді, коли закриється моя історія хвороби. Це буде або після операції, або після повної реабілітації. Повністю не поінформований, - сказав Гончаренко.