Закінчилося бабине літо, а з ним і сезон відпусток. Багато хто побував на морі або в інших чудових місцях. Але навіть бувалі мандрівники позаздрять моржеві Валлі, який влаштував собі шестимісячне турне уздовж узбережжя Великобританії та Європи.
На думку зоологів, дебелий ссавець перетнув Атлантичний океан на дрейфуючій крижині. Ще в березні симпатична туша з'явилася біля берегів Ірландії в районі острова Валентія, що стало першим задокументованим випадком появи подібних тварин в країні.
Морж близько місяця курсував в прибережних водах Ірландії, а потім повернув у бік Уельсу, Корнуолла і островів Сіллі. Потім відзначився на узбережжях Франції та Іспанії і знову ж Ірландії. Правда, справжню славу Валлі, як прозвали «граціозного» любчика, принесла не тільки його тривала подорож, скільки любов до човнів і яхт. Саме на їх борт любило забиратися чудовисько морське, щоб поніжитися на сонечку. Фотографіями моржа на розслабоні та на палубах маломірних суден замайорила преса та інстаграми. Валлі став улюбленцем фотографів і туристів.
Однак у кожній медалі є й зворотний бік. У той час як натовпи захоплених шанувальників стікалися до узбережжя, щоб побачити і сфотографувати Валлі, місцеві власники човнів виявилися налаштовані менш дружелюбно. 800-кілограмовий гігант зі спритністю бувалого корсара брав на абордаж суди в кожній бухті свого перебування. І далеко не всі човни витримували його вагу. Багато так просто йшли на дно, а спливали лише збитки. У кожному місці, яке відвідував Валлі, він топив один-два човни. На довгу пам'ять, так би мовити.
В Ірландії місцеві активісти побудували спеціальний понтон в надії на те, що він сподобається Валлі більше, ніж яхти. Але ні. Була навіть зроблена відчайдушна спроба відбуксирувати човен, на якому відпочивав морж, подалі у відкритий океан. Як би натякаючи - пливи, голуб, на свободу. А човник можеш залишити собі... Однак Валлі, як з увсього видко, мав не тільки велику любов до човнів, а й хорошу інтуїцію. Відчувши недобре, морж просто пірнув у воду і повернувся назад в порт. Але кожна подорож рано чи пізно добігає кінця.
20 вересня Валлі був помічений поруч з містом Хебн в Ісландії. Біологи вважають, що він нагострив ласти додому - до Гренландії. За плечима любителя далеких плавань залишилося не менше 4000 кілометрів «європейського турне».
Удачі, Валлі! Зустрінеш човен - не чіпай. Ну або хоча б не топи.