Штам коронавірусу "Дельта" треба розцінювати як дещо інше захворювання, ніж оригінальна хвороба, вважає завкафедрою інфекційних хвороб Національного медуніверситету імені Богомольця доктор медичних наук Ольга Голубовська. У "Дельта"-варіанта є три основні особливості:
- Високе вірусне навантаження, яке в сотні разів вище, аніж у попередніх варіантах.
- Більш висока частота тромбозів.
- Швидко прогресуюча, і/або «обвальна» динаміка клінічних симптомів.
- Дві останні особливості є наслідком першої. Саме високе вірусне навантаження в дебюті значною мірою визначає всі наступні неприємності. Крім того, варіант "Дельта" пов'язаний з більш низькими значеннями циклів ПЛР, що свідчить не тільки про значне вірусне навантаження, але, ймовірно, і про подовження періоду контагіозності (заразності) хворого, - зазначила вона.
Голубовська вважає, що з цієї причини тактика ведення хворих має бути оптимізована. По-перше, застосуванням противірусних препаратів у початковому періоді хвороби.
- Лікувати наших хворих треба починати ДО реанімації і ДО розвитку ускладнень. Звичайно, це теж не панацея, але її немає при цьому захворюванні, як і при багатьох інших. Але те, що такий підхід збереже життя багатьох людей, це безумовно, - підкреслила інфекціоніст.
А по-друге, профілактика тромбоутворення і своєчасна діагностика тромбозів також мають бути уважно оцінені у кожного конкретного хворого. По-третє, маски не захищають від зараження, але збільшують шанси отримати меншу дозу збудника.
Останні дослідження показали, що "Дельта" більше заразна, швидше розвивається і частіше вражає молодих людей та дітей.