Глава НБУ подякував Раді за закон про посилення незалежності Нацбанку з меморандуму із МВФ

Документ скасовує обов'язок Національного банку проводити консультації з урядом і обмежує функціонал Ради НБУ.  

facebook.com/KyryloShevchenkoCEO

Верховна Рада прийняла закон про НБУ, який необхідний для закриття зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом. Про це повідомила " Економічна правда ".

Йдеться про законопроект №5850, за який проголосували 255 депутатів з "Слуги народу", "Голоси" і "Довіри". Він скасовує обов'язок НБУ проводити консультації з урядом, обмежує функціонал Ради НБУ, члени якого призначаються за квотами президента і парламенту, встановлює більш жорсткі обмеження до потенційних членів. Ними не зможуть стати особи, яких притягали до кримінальної відповідальності, а також ті, хто очолював банк, який НБУ визнав неплатоспроможним. Законопроект вводить "кодекс етики" працівників НБУ, уточнює підстави для звільнення голови НБУ і його заступників.

Глава НБУ Кирило Шевченко подякував парламент за прийняття закону на своїй сторінці в Фейсбуці.

- Ми вдячні депутатам Верховної Ради України за прийняття закону, який сприятиме вдосконаленню окремих питань діяльності центрального банку. Упевнений, що реалізація цих змін матиме позитивний вплив на діяльність і рівень корпоративного управління Національного банку... Зміни повністю відповідають кращій практиці і світовим стандартам корпоративного управління. Посилиться наша фінансова незалежність, ми також зможемо повною мірою використовувати всі інструменти управління золотовалютними резервами, ефективніше і професійніше виконувати свої функції в цій сфері, - написав Шевченко.

Як зазначив телеграм-канал Українські Новини, Рада Нацбанку не зможе давати оцінку роботи голови НБУ і правління. Нацбанк тепер може не підтримувати економічну політику уряду "і навіть не ходити до нього на консультації". Підпис голови Нацбанку варто на кожному угоді про отримання кредиту МВФ разом з підписами президента, прем'єра і міністра фінансів.