Глава партії «Слуга народу», народний депутат Олександр Корнієнко 19 жовтня офіційно став першим віцеспікером Верховної Ради. Його кандидатуру на цей пост підтримали 256 парламентаріїв.
На чому зосередить свою роботу Корнієнко в новому статусі? «КП в Україні» вивчила, що обіцяв Олександр Корнієнко напередодні свого обрання і які прогнози озвучив в кулуарах парламенту після кадрового голосування.
Про зміну Регламенту Верховної Ради:
«Якщо ми з вами змінили карту України, скасували ганебний мораторій, відкрили ринки, у нас повинно вистачити політичної волі і експертизи реформувати і Регламент Верховної Ради. Потрібна комплексна реформа парламентських процедур і процесів, інакше парламент далі буде товкти воду в ступі, гальмуючи процес трансформації країни. Зараз довіра до парламенту 3%. Потрібно щось робити. Інакше така довіра буде - мінус 3%, мінус 30% або навіть мінус 300% ».
Про модернізацію Апарата парламенту:
«Потрібно оцифрувати і діджиталізувати процеси в Апараті ВР, забезпечити безперебійну роботу технічної інфраструктури ВР, модернізувати сервісні та господарські служби апарату ВР, починаючи з автобази і закінчуючи IT-сектором».
Про нову систему для голосування депутатів:
«Модернізація умов організації роботи депутатів - в кінці кінців нам давно пора змінити систему голосування в залі на більш сучасну, захищену. Зробимо це відповідно до світових стандартів ».
Про парламентські ЗМІ:
«Ці ЗМІ ( телеканал« Рада » і« Голос України ». - Авт.) працюють за кошти платників податків. У рік це близько 100 мільйонів гривень. Вони повинні продукувати зрозумілий, цікавий контент для українців не тільки за змістом, але і формою ».
Про те, за чий рахунок проводити реформу парламенту:
«Потрібно оптимізувати витрати на внутрішні процеси. В Апараті Верховної Ради працюють понад тисячу співробітників... Є з десяток держпідприємств... До того ж нас підтримують міжнародні інституції в плані реформування Ради ».
Про співпрацю народних депутатів з журналістами:
«Наші відносини повинні бути прозорими і прогнозованими, без рішень, які потім потрібно скасовувати і довго пояснювати, що ти зробив».
Про парламентських приставів:
«Я не прихильник введення парламентських приставів. Але точно з дисципліною іноді нам потрібно щось робити ».
Про права опозиції:
«Особисто я прихильник так званого опозиційного дня, який можна влаштовувати раз на місяць. І в цей день порядок денний формувати із законопроектів авторства опозиції. Але тут важливо, щоб опозиція між собою змогла узгодити, що це будуть за законопроекти... А якщо говорити про закон щодо опозиції, то тоді потрібно готувати і законопроект про коаліцію ».
Про кадрові ротації в Кабміні:
«Немає у мене інформації (щодо рішень парламенту про зміни в Кабміні). Є інформація, що сьогодні, можливо, один з міністрів напише заяву ».
Про те, як буде поєднувати віцеспікерство з посадою голови партії «Слуга народу»:
«Обговоримо оновлення формату роботи, створення допоміжного органу - президії або виконкому політради партії. Частина функцій, які я виконую, зможемо туди делегувати ».
Про переголосування закону про олігархів:
«Цілком можливо, що ми завтра або в четвер ще раз проголосуємо технічне редагування, щоб усунути технічні помилки, які виникли в результаті голосування».
Про закон про столицю:
«У другому читанні закон планують прийняти в листопаді-грудні, щоб він вступив в силу з нового року... Ми не забираємо ніякі повноваження у мера, навпаки, буде виконком, щоб він за все відповідав, призначав членів виконкому. А голова Київської міської державної адміністрації, як будь-який голова міської державної адміністрації в Україні, буде, зокрема, виконувати функції координації діяльності органів центральної виконавчої влади на місцях, дбайливого нагляду ».
[Dds id = "634135"]