У МОЗ розповіли, чим небезпечний перекис водню

Цей розчин не призначений для застосування всередину.

vishpha.ua

У МОЗ спростували міф про те, що вживання перекису водню поліпшує здоров'я, оскільки очищає організуйте від токсинів, інфекцій, мікробів. Експерти застерегли: при нераціональному використанні, розчин здатний нашкодити. Він не є препаратом для внутрішнього вживання.

- В інформаційному просторі часто можна зустріти або почути від знайомих рекомендації щодо вживання перекису водню (пероксиду водню) для підтримки імунітету, профілактики і лікування хвороб (онкології, атеросклерозу, грипу, ГРВІ та ін.). Для досягнення результату деякі "експерти" закликають додавати перекис до води і приймати як напій (що ми робити категорично не рекомендуємо). Адепти такого "лікування" заявляють, що завдяки цьому організм збагачується киснем, що нібито покращує його стан, - сказано в публікації.

Насправді ж, перекис водню (Н2О2) призначений тільки для зовнішнього застосування. Його використовують для обробки невеликих зовнішніх ушкоджень (порізи, садна). Але крім знезараження розчин також гальмує процес загоєння і може сприяти утворенню рубців.

- Внутрішнє застосування перекису вкрай небезпечне. Розкладаючись в організмі, перекис водню виділяє вільний кисень - О2, який, на думку прихильників нетрадиційного лікування, відразу поглинається клітинами. Насправді він є потужним радикалом, що сильно пошкоджує структуру клітини, що призводить до її руйнування. Прихильники лікування перекисом переконані, що, потрапляючи в організм, він вбиває шкідливі бактерії. Як ми вже писали раніше, пероксид може знищувати клітинну структуру. Однак він діє не вибірково, а також вбиває і корисну мікрофлору, що може привести до розладів органів травлення. Крім того, внутрішнє споживання перекису неодмінно призведе до хімічного опіку порожнини рота, стравоходу і шлунка, - попередили в Міністерстві охорони здоров'я.
Перекис водню також фігурує і в інтернет- "рекомендаціях" з лікування раку і серцево-судинних захворювань. Таке псевдолікуванні тільки краде надію і краде час на доведене лікування. Переісь навіть фізично не потрапляє в злоякісне новоутворення.

Серед народних порад можна зустріти навіть нібито лікування ГРВІ та коронавіруса за допомогою крапель перекису.

- Вчені не підтверджують дієвість такого сумнівного методу. До того ж якщо ж 3% -ний розчин перекису водню потрапить на слизову оболонку носоглотки, це може викликати не тільки подразнення, а й опік, - попередили фахівці.

У той же час перекис водню прекрасно підходить для зовнішнього застосування і побутових потреб.