Підсумки РНБО: План оборони України, стратегії біобезпеки та санкції за вибори до Держдуми

Проти кого Україна вводить санкції, і які питання розглядалися на засіданні.

РНБО

Рада національної безпеки і оборони провела засідання 15 жовтня, на якому були прийняті рішення про введення персональних санкцій, схвалена стратегія біобезпеки та біозахисту країни, а також вперше в історії прийнятий План оборони України.

Санкції через проведення виборів до Держдуми РФ в Криму і на Донбасі

Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про введення персональних і економічних санкцій проти громадян, які брали участь в підготовці виборів до Державної думи Росії на територіях Донбасу і Криму. Всього в список потрапили 237 осіб.

- Прийнято рішення щодо тих людей, які брали участь в голосуванні і тих, хто забезпечував вибори на території Криму і на Донбасі. Сьогодні проти 237 осіб були застосовані санкції, - повідомив Данилов.

Прізвища тих, хто потрапив до списку санкцій, та інші подробиці секретар РНБО не уточнив.

Останній в Україні російський супермаркет MERE буде закритий

Рада національної безпеки і оборони затвердила введення санкцій проти російської компанії MERE, чий супермаркет працює на території Білої Церкви під Києвом.

- Застосовано санкції відносно компанії MERE. Вона після засідання РНБО не зможе працювати на території нашої країни, - підкреслив Данилов.

За його словами, компанія MERE "піде з України" через те, що супермаркет працює в Криму.

Вперше в історії РНБО затвердила План оборони України

На засіданні РНБО було прийнято План оборони України, який містить механізми співпраці різних відомств у разі надзвичайних ситуацій і залучення сил територіальної оборони. Документ розробляли 2 роки.

- Перше питання, про яке йшла мова - був затверджений вперше в історії сучасної України План оборони України. Це великий документ, над яким працювали майже два роки, який чітко дає відповіді на ті виклики, які сьогодні є перед нашою країною, - заявив  Олексій Данилов.

Схвалено стратегію біобезпеки та біозахисту

Стратегію біологічної безпеки і захисту країни затвердили члени РНБО. Вона стосується коронавіруса, але подробиць у відомстві не розкрили.

- Ви знаєте, що COVID та інші хвороби, які сьогодні є в світі, на превеликий жаль, вони не тільки для нашої країни, але і для всього світу стали великим викликом. І ми затвердили сьогодні на засіданні РНБО стратегію біобезпеки та біозахисту для того, щоб привести в норму всі питання, які є в цій сфері і для того, щоб всі відповідні органи працювали відповідно до тих, викликів, які є, - зазначив Данилов.

У рішенні РНБО щодо"злодіїв в законі" виявили помилки  відносно 108 осіб

Рішення про введення санкцій проти кримінальних авторитетів і злодіїв в законі прийняте РНБО ще в травні.

- Була доповідь міністра внутрішніх справ. На превеликий жаль, в рішеннях РНБО, які готувалися раніше, були свідомі або несвідомі помилки щодо 108 осіб, які ми вже виправили. Міністр поінформував, що 8 осіб, причетних до оформлення цих документів, понесли покарання. Частина з них звільнена з лав Міністерства внутрішніх справ, дві людини знижені в ієрархії роботи цього міністерства, - заявив Данилов.

Також РНБО доручила міністру внутрішніх справ провести додаткову перевірку щодо 9 осіб зі згаданого списку санкцій.

Сім'я Злочевського відмовилася від 2 ліцензій на видобуток надр

Від двох ліцензій на видобуток вуглеводнів відмовилася сім'я колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Миколи Злочевського.

- Люди, які відомі в нашій країні, продовжують відмовлятися від ліцензій, які свого часу вони отримували. На сьогоднішній день ми можемо подякувати родині Злочевського: вони відмовилися від двох ліцензій на вуглеводні, що належали родині Злочевського, - підкреслив секретар РНБО.

Також Данилов повідомив, що стосовно 23 компаній СБУ проводить розгляди, щоб з'ясувати, як саме вони отримали ліцензію на видобуток надр.

Крім цього, з 1 листопада почне працювати портал на базі РНБО, і там покажуть всі 3 044 компанії, які отримали ліцензії на корисні копалини в Україні.