Восьмий рік поспіль 14 жовтня країна святкує відразу три свята: День захисників України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.
День захисників України відзначається з 14 жовтня 2014 року. До цього наша країна святкувала День захисника Вітчизни 23 лютого. Передумовою до появи нинішнього свята стали події на сході України, що почалися в 2014 році.
- Я наполягаю - Україна ніколи більше не буде відзначати свято по військово-історичному календарем сусідньої держави. Ми будемо шанувати захисників своєї Вітчизни, а не чужого, - заявив чинний в той момент президент Петро Порошенко в 2014 році, який підписав після цього укази про скасування святкування Дня захисника Вітчизни та про заснування Дня захисників України. У 2015-му році свято отримало статус державного, а після - став вихідним днем. З поточного дня він - День захисників і захисниць України
Це свято заснували 14 жовтня не просто так, а тому, що дата збігається з Днем українського козацтва, що відзначається в Україні з 1999 року. Той в свою чергу відзначали спільно з Покровою Пресвятої Богородиці - православним святом, яке користувався великою повагою серед козаків. Останній був головним на Запорізькій Січі. 14 жовтня вони завжди проводили поради, на яких обирали нового гетьмана або кошового отамана.
Як в Україні відзначається потрійне свято
Всі органи місцевого самоврядування та підприємствам вивішують державний прапор. До пандемії багато проводили турніри бойових мистецтв, виступи на Хортиці. У поточному році через сплеск захворювання в Запорізькій області масові заходи на острові були скасовані.
У День захисника і захисниць України традиційно працюють виставки військової техніки, тематичні фотовиставки, концерти, церемонії покладання квітів до меморіалів, культурні проекти. В рамках проведення урочистих заходів в цей день за сприяння Міністерства оборони України відбудуться молитовні заходи, в яких зможуть взяти участь військовослужбовці Збройних Сил України, в тому числі в районі проведення операції Об'єднаних сил. Про це повідомив Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО).
Що буде проводитися в Києві
Святкування розпочнуться о 10:00 з кобзарсько-лірніческой Покрови 2021 Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара". Все продовжиться о 13:00 концертом Київського академічного ансамблю української музики "Дніпро" в Парку культури і відпочинку "Перемога".
Крім того, з 13 і до 17 жовтня на Михайлівській площі працює спеціалізована виставка "Цифрове майбутнє армії", відвідувачі якої можуть побачити експозицію сучасних зразків озброєння і військової техніки
З 12 жовтня в "Київській фортеці" також проходить виставка "Козацька слава безсмертна". Тут же до 18 жовтня працює виставка "Українська повстанська армія. Будні та свята".
Основні прикмети і заборони на Покрову
Оскільки Покров - одне з головних церковних свят віруючих, в цей день не можна важко працювати. Під забороною також вишивка і шиття. З домашніх справ дозволені тільки найнеобхідніші.
Прикмети погоди на 14 жовтня
- Яка погода на Покрову - така і буде зима.
- Якщо на Покрову Пресвятої Богородиці береза і дуб повністю скинули листя, то зима буде теплою.
- Незаміжні дівчата, які бажають в цьому році вийти заміж, повинні покрити в цей день голову хусткою і ходити в ньому весь день.
- З Покрови осінь поступається права зими.
- Покрова землю вкриває - де листом, а де першим сніжком.
- Дівчина, яка раніше всіх в храмі поставить свічку Богородиці, першою вийде перша заміж.
- Якщо на Покрову випав сніг, то Дмитрієв день (8 листопада) і Різдво (7 січня) теж будуть сніжними.