У Харкові викрили турфірму, яка займалася масовою фальсифікацією ПЛР-тестів

Організували схему двоє працівників туристичного агентства у змові з приватною медичною лабораторією

khar.gp.gov.ua

Щомісяця фірма оформляла близько 600 підроблених ПЛР-довідок для виїзду за кордон. Як повідомили у прес-службі СБУ, заробіток «ділків» становив близько півмільйона гривень.

Організували схему двоє працівників туристичного агентства у змові з приватною медичною лабораторією. Вони пропонували своїм клієнтам придбати ПЛР-тести з негативним результатом на COVID-19, щоб швидко і безперешкодно перетинати кордон, а також ухилятися від обов'язкової 14-денної самоізоляції.

Після повної передоплати зловмисники пересилали дані до медичної лабораторії, де виписували готові ПЛР-тести без фактичного забору зразків. Незаконна схема дозволяла вносити недостовірну інформацію до медичної системи ЕСОЗ, дані з якої потрапляли у додаток "Вдома".

Наразі вже проведено обшуки у медлабораторії, в офісі туристичної агенції та за місцем проживання фігурантів провадження. Вилучені сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів, електронні носії інформації, чорнові записи з доказами протиправної діяльності.

На даний момент в рамках кримінального провадження вирішується питання повідомлення про підозру учасникам злочинної схеми. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Раніше комітет Ради підтримав законопроект, який посилює покарання за підробку COVID-документів. Згідно з документом, в Україні введуть кримінальну відповідальність за підробку ковідних сертифікатів, результатів ПЛР-тестів і довідок про одужання від коронавірусу.