Володимир Зеленський помилував 31 засудженого ветерана

Після звільнення з військовослужбовцями спілкуватиметься психолог.

президент.gov.ua

За словами глави Офісу президента Андрія Єрмака, подібне окреме подання про помилування військових зроблено вперше в новітній історії України. Перед підписанням документа Володимир Зеленський особисто ознайомився зі справою кожного військовослужбовця, повідомили в пресслужбі Офісу президента.

При розгляді справ були відібрані ті засуджені, що не скоювали тяжких злочинів, запевнив глава Комісії з питань помилування Андрій Гота. Також враховувалися заслуги військових перед державою.

В якості можливих претендентів на помилування не розглядалися справи тих, хто скоїв ДТП в стані алкогольного сп'яніння. Не розглядалися і справи засуджених за вбивство.

Після звільнення з військовослужбовцями спілкуватиметься психолог, який буде працювати над їх бойовими травмами і допомагати соціалізуватися. Комісія з питань помилування буде продовжувати спільну роботу з Консультативною радою.

Заплановані також подальші зустрічі глави ради з ув'язненими захисниками і вивчення їхніх справ. До кінця поточного року її представники планують відвідати ще близько сотні місць позбавлення волі.

Андрій Гота запевнив, що Комісія буде розглядати питання про помилування не тільки відносно ветеранів.

- Перед нею було поставлено завдання не чекати прохань про помилування, а самостійно шукати представників уразливих категорій серед засуджених: неповнолітніх, жінок з дітьми, людей з інвалідністю, детально вивчати кожну справу. Зараз в роботі - розгляд прохань про помилування щодо засуджених неповнолітніх, - підкреслив глава Комісії з питань помилування.

Тим часом на кордонах України залишається, за словами поспреда України при міжнародних організаціях у Відні, 19 батальйонно-тактичних груп. У зв'язку з цим дипломат звернувся до Кремля з закликом надати роз'яснення з цього приводу в межах Віденського документа ОБСЄ.