Верховна Рада України 7 жовтня почала розгляд відкликання з посади голови Дмитра Разумкова. Він виступив з трибуни з промовою, в якій розповів про Україну своєї мрії і пригадав обіцянки влади. На початку він зачитав передвиборні монологи Володимира Зеленського з передвиборчої кампанії 2019 року, дорікнувши, що обіцяне "слуги народу" не виконали.
- Я розповім вам про Україну своєї мрії. Україну, де стріляють салюти тільки на весіллях та днях народження. Де лікарі та вчителі отримують реальну заробітну плату, а корупціонери - реальні терміни. Де недоторканні тільки карпатські ліси, а не народні депутати України. Де бабуся отримує гідну пенсію, а не інфаркт від рахунків за комуналку. Де є дороги і нема дурнів. Це Україна реальної і здійсненної мрії, Україна найближчого майбутнього. Україна, з якої не поїдуть наші з вами діти. Нагадую всім, це частина нашої передвиборчої програми 2019 року, - заявив спікер Ради.
За словами Разумкова, це були щирі слова, в які повірили всі.
- Я пам'ятаю, як світилися очі у тих, хто приєднувався до команди. Я пам'ятаю очі людей на вулицях і в ефірах, як вони нам вірили. Це була сліпа віра, що у нас все вийде. Тому що ми нові, чесні, правильні, справедливі, інші. Не такі, як вони. На жаль, сьогодні в цьому залі я бачу зовсім інші очі. І очі у людей теж змінилися. Увесь цей я час я намагався зробити так, щоб хоча б частина цих обіцянок стала реальністю, - зазначив він.
Спікер Ради додав, що принцип демократії став принципом більшості, а принцип верховенства права і закону змінив принцип політичної доцільності, свободи слова - принцип "хто не з нами, той проти нас".
- А принцип, що офшори для влади - ганьба, змінив принцип "нічого страшного, в кожного ФОПу вони є", - заявив Разумков.
Глава Ради додав, що жодна посада не варта самоповаги, честі і довіри людей. А також нагадав депутатам про персональну відповідальність перед людьми.
Головує при розгляді питання відкликання Разумкова голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетьманцев. 6 жовтня він був обраний більшістю парламентарів.